Zespół Szkół w Kołbaczu


 Aktualności

 Ogłoszenia

 Plan lekcji

 Kalendarz

 Konkursy szkolne

 Nasze sukcesy

 Nauczyciele

 Wychowawstwa

 Uczniowie

 Samorząd Uczniowski

 Nowinki

 Scenariusze

 Sport w szkole

 Koła zainteresowań

 Księga gości

 Archiwum

 Nasza Gmina

 Kontakt

Konkursy

Młodzi Informatycy!!!

Właśnie zakończył się finał konkursu informatycznego dla klas VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 9 uczestników z klasy VIA i VIB. Zadanie konkursowe składało się z 20 pytań w części teoretycznej, za które można było uzyskać maksymalnie 20 punktów i zadania praktycznego. W części praktycznej należało wykonać „Ekran powitalny dla komputerów w pracowni komputerowej”. Trzeba było skorzystać ze wszystkich możliwych narzędzi edytora grafiki i edytora tekstu w celu stworzenia projektu graficznego. Można było uzyskać za to zadanie maksymalnie 20 punktów. Oto wyniki konkursu:Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki "Geniusz"

Konkurs "Geniusz" organizowany jest przez Szkolną Akademię Wiedzy w Warszawie. Uczennica klasy II A gimnazjum Elwira Udała zajęła 15 miejsce, tym samym otrzymując wyróżnie w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki. Liczba wszystkich uczniów biorących udział wyniosła 246. Opiekun p. Izabela Żmijewska.

Matematyczne Mistrzostwa Polski

Dwójka uczniów z klasy pierwszej gimnazjum: Agata Ciastko oraz Paweł Cybulski, wygrała 8-dniowy obóz krajoznawczy połączony z warsztatami matematycznymi w Zakopanem-Olczy. Uczestnikami tego obozu jest 50-osobowa grupa młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski - laureatów Matematycznych Mistrzostw Polski 2012. Gratulujemy!

Z Książką za Pan BratGaleria zdjęć

Konkurs Ufomatyk 2012

26.05.2012 roku uczestniczyliśmy w Konkursie Matematycznym „UFOMATYK 2012” , który odbył się w SP 2 w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Grzywińska 1a, Amelia Smykla 1b, Bernadeta Cieślicka 2b, Kamila Kruczyńska 2a, Klaudia Ignatowicz 3b, Marcin Alchimowicz 3a kolejny raz dzielnie zmagała się z matematycznymi zadaniami. Nasz rodzynek Marcin zajął 2 miejsce tracąc tylko pół punktu do 1 miejsca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

„DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM”

Galeria zdjęć i relacja z konkursu

Konkurs Chemiczny

27 marca br. w Gryfinie odbył się konkurs chemiczny "Z chemią za pan brat". Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Zuzanna Matejczuk, Anna Mielnicka i Honorata Kamińska. Uczennice zajęły III miejsce w powiecie. Gratulujemy sukcesu. Opiekun pani B. Zawadzka.
Laureaci wojewódzkiego konkursu plastycznego
SKLEPIK SZKOLNY NA SZÓSTKĘ

14 marca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.Sklepik szkolny na szóstkę. Kokurs został zorganizowany pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego przez Wydział Polityki Społecznej.Celem konkursu było zwrócenie uwagi na produkty sprzedawane w sklepikach szkolnych oroz promowanie zdrowego odżywiania wśrod uczniów. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 30 prac. Wśród nagrodzonych prac znalazły się projekty naszych uczniów, którzy pracowali pod opieką p.G.Rowińskiej
II miejsce w województwie zajęłą Ewelina Kozłowska z kl.IVa
Wyróżnienia otrzymały Klaudia Król kl.IVa
Wiktoria Wiertelak kl.IVa
Maria Kuzio kl.Vb
Zosia Bałdyga kl.Vb
Oliwia Lewandowska kl.VIb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

V Edycja Wojewódzkiego Konkursu
"Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie"

15 marca br. w Zespole Szkół w Kołbaczu na hali sportowej odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie", Wojewódzkiego Konkursu Albumowego "Osobliwości Jeziora Miedwie" oraz Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Jezioro Miedwie w Obiektywie". Organizatorami tych konkursów był Zespół Szkół w Kołbaczu pod dyrekcją p. Satnisława Nowaka. Patronat nad konkursami objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Urząd Marszałkowski - Wydział Ochrony Środowiska, ZWIK oraz Wójt Gminy Stare Czarnowo. Konkursy przeprowadzone były w ramach projektu "Jezioro Miedwie - żródło wody pitnej", który finansowany był przez WFOŚiH w Szczecinie. Nad stroną marytoryczną konkursu czuwali pracownicy Barzkowidzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Do konkursu zakwalifikowało się 9 szkół z Gryfina, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina, Banii, Gardna i Kołbacza. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań. Wyłoniono 10 uczniów, którzy przystąpili do rozgrywek finałowych. Wśród finalistów znalazła się aż trójka uczniów z Zespołu Szkól w Kołbaczu. Jest to ogromny sukces uczniów: Aleksandry Łapińskiej, Aleksandry Kuzio, Aleksandry Brudnickiej oraz opiekunów: Bogumiły Zawady i Marzeny Grzywińskiej. W finale młodzież odpowiadała na 6 pytań otwartych, które były bardzo trudne i szczegółowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat ekosystemu Jeziora Miedwie i historii regionalnej.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I m. Oskar Sówka - Gimnazjum nr 3 Stargard Szczeciński
II m. Aleksandra Łapińska - Zespół Szkół w Kołbaczu
III m. Olga Semczyszyn - Zespół Szkół w Gryfinie
IV m. Aleksandra Brudnicka - ZS Kołbacz
V m. Aleksandra Kuzio - ZS Kołbacz

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

I m. Zespół Szkół w Kołbaczu op. M. Grzywińska, B. Zawada
II m. Zespół Szkół w Gryfinie op. K. Grabowska
III m. Gimnazjum nr 3 Stargard Szczeciński op. Z. Grzeszczuk


WOJEWÓDZKI KONKURS ALBUMOWY
"OSOBLIWOŚCI JEZIORA MIEDWIE"

I m. Daria Ciastko - ZS Kołbacz
II m. Małgorzata Zarzucka - ZS Stargard Szczeciński
III m. Aleksander Romaniuk - ZS nr 11 w Szczecinie Gimnazjum nr 39


WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY
"JEZIORO MIEDWIE W OBIEKTYWIE"

I m. Wiktoria Ciasnocha - ZS Gardno
II m. Agata Ciastko - ZS Kołbacz
III m. Zuzanna Matejczuk - ZS Kołbacz

SZKOLNY KONKURS
"SZKOLNE RADY NA ODPADY"
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOŁBACZU

Szkoła Podstawowa - I m. Aleksandra Grzywińska
Gimnazjum
I m. Weronika Zawada
II m. Marcin Zych
III m. Mateusz BiegusGaleria zdjęć

Laureatka

Roksana Mikuś, uczennica kl.VI b uczestniczka Wojewódzkiego Konkursu otrzymała tytuł laureatki Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Przygotowując się pod opieką p. Ewy Przybysz, znalazła się w gronie najlepszych uczniów SP w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie zostaje zwolniona z końcowego sprawdzianu zewnętrznego klas VI, uzyskując maksymalną ilość punktów. Roksano, gratulujemy wielkiego osiągnięcia, życzymy sukcesów w gimnazjum!

The Lord of English

W dniu 29 lutego br. uczniowie z naszej szkoły w składzie: Adrianna Synówka, Roksana Mikuś oraz Bartosz Niewiadomski, wzięli udział w prestiżowym konkursie pt. The Lord of English. Konkurs organizowany jest przez Szkoły Salezjańskie w Szczecinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Szczecin, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Uniwersytet Szczeciński Katedra Filologii Angielskiej. Spośród wielu uczniów z wielu szkół, wyłanianych jest 10-tka najlepszych, którzy biorą udział w Wielkim Finale. Nasza uczennica Roksana Mikuś z klasy VI, znalazła się wsród tych najlepszych i zajeła 5 miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z Roksany, ponieważ rywalizowała ona m.in. z uczniami, którzy na codzień uczą się w szkołach językowych. Gratulujemy Wam wszystkim i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun p. A. Złota

Był Paryż, teraz czas na Japonię...

Krajowy etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Samochód marzeń" organizowanego przez koncern Toyota został zakończony. Miło nam poinformować, że praca plastyczna naszej uczennicy Aleksandry Cieślickiej z klasy VIa, zajęła 3 miejsce. Prace laureatów, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc w swojej kategorii wiekowej zostały nagrodzone iPodami najnowszej generacji. Będą także wysłane do Toyota City w Japonii, gdzie będą reprezentować Polskę w etapie międzynarodowym konkursu, podczas którego jury wyłoni zwycięzców, którzy będą zaproszeni na koszt organizatora. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za pracę Oli, z której już jesteśmy bardzo dumni. Opiekun p. Grażyna Rowińska.

Oto praca OliZuzanna Finalistką!

Zuzanna Matejczuk została Finalistką X Szczecińskiego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Towarzystwo na rzecz Młodzieży Uzdolnionej w Szczecinie. Opiekun B. Zawadzka. Gratulujemy!

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY
"Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie"

Regulamin wojewódzkiego konkursu ekologicznego "Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie”

Regulamin wojewódzkiego konkursu fotograficznego "JEZIORO MIEDWIE W OBIEKTYWIE”

Karta zgłoszenia

Literatura

Przegląd Jasełkowy

Uczniowie z Gimnazjum i SP pod kierunkiem Agnieszki Cieślickiej, Bogumiły Zawady i Krzysztofa Marka zdobyli II miejsce i brązowy puchar w XX Przeglądzie Grup Kolędniczych i Zapustnych, który odbył się 14-01-2012 roku w Pyrzyckim Domu Kultury. Uczniowie zaprezentowali jasełka pt. ,,Święta Noc”. Młodzież dostarczyła widowni mnóstwo wrażeń. Pokazała ciekawą i pełną ekspresji grę ,,aktorów”, ciekawe stroje i piękny śpiew kolęd. Najbardziej jednak podobał się taniec ludowy- ,,powolniaczek” w wykonaniu Gimnazjalistów. Podczas wręczenia nagród jurorzy stwierdzili ,, i znowu Kołbacz nas miło zaskoczył”.

Galeria zdjęć

IV Edycja Konkursu Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim i Niemieckim

Dnia 20 grudnia 2011r. odbyła się w naszej szkole już IV edycja Konkursu Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim i Niemieckim. Jak co roku konkurs przeprowadzony został w dwóch częściach, pierwsza dla klas I-V SP, natomiast druga dla klas VI SP oraz I-III Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością zarówno w interpretacji piosenek i kolęd jak i w zaprezentowanych strojach i przebraniach. Sponsorem w tym roku była firma Netto Sp. z.o.o, której serdecznie dziękujemy za tak liczne i obfite nagrody. Dzięki hojności firmy Netto mogliśmy obdarować nie tylko zwycięzców konkursu, ale także wszystkich uczestników biorących udział w konkursie. Wychowawcom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu strojów dla klas, szanownemu jury za obiektywne ocenianie uczestników. Organizatorami konkursu są: A. Złota, J. Osóch, A. Pomorska. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

Klasy I-V SP:

I m. - kl. IIIb
II m. - kl. Va
III m. - IV a

Klasy: VI SP oraz I-III Gimnazjum:

I m. - I B - Konrad Marek
II m. - I A
III m. - III B

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

"Urodziny"

19 grudnia Jagoda Alchimowicz i Agnieszka Palus odebrały wyróżnienie za film pt. „Urodziny”. Konkurs zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie przy wsparciu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Uczennice przygotowała p. Ewa Pietruszka. Więcej o konkursie i podsumowaniu na:
Żródło:www.szczecin.kwp.gov.pl/wydarzenia-profilaktyka/9106-podsumowanie-vi-edycji-profilaktyki-oczami-modziey

Galeria zdjęć

"Maskotka Świetlicy"

Konkurs odbył się na przełomie listopada/grudnia, skierowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było zaprezentowanie maskotki- dekoracji świetlicy, technika dowolna (wyklejanie, wycinanie, malowanie farbami bądź szycie. Organizatorem była pani A.Wąchalska.Nagrody wręczyła pani wicedyrektor pani Elżbieta Matejczuk - na apelu w dniu 20 grudnia.
Nagrody:
I miejsce Alicja Sarnecka klasa I
II miejsce Aleksandra Łapecińska klasa II
III miejsce Natalia Truskowska klasa II
Wyróżnienie Mateusz Gawaora klasa I
Oto niektore z prac:

Galeria zdjęć

Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

W grudniu odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III SP "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". Prace uczniów były pięknie wykonane różnymi technikami plastycznymi. Komisja nagrodziła następujących uczniów:

1. Juli Kwiecińska
2. Amelia Mikołajczyk
3. Emilia Malinowska
Wyróżnienie dla Alana Moździerzewskiego i Vanesy Gwieździńskiej. Laureatom konkursu gratulujemy! Opiekun p. E. Kryś.

Galeria zdjęć

Finalistka Konkursu Wojewódzkiego

Roksana Mikuś ucz. kl. VIb została zakwalifikowana do wojewódzkiego konkursu języka polskiego z elementami historii dla uczniów szkół podstawowych. Roksano, gratulujemy wiedzy polonistycznej i historycznej, życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

XX Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

9.12.2011r w Gryfinie odbył się etap rejonowy XX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż . Uczennica klasy IIIa Zuzanna Matejczuk zajęła II miejsce w powiecie. Opiekun B. Zawadzka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finalistka Konkursu Biologicznego

Zuzanna Matejczuk – finalistką Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjum województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2011/2012 organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Opiekun B. Zawadzka Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Las Naszym Bogactwem
Puszcza Bukowa

30 listopada 2011 roku w Zespole Szkół w Kołbaczu odbyła się XVII edycja konkursu wiedzy przyrodniczej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,, Las naszym bogactwem- Puszcza Bukowa” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Kołbaczu, Nadleśnictwo Gryfino, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska Oddział Terenowy w Gryfinie. Konkurs odbywa się trój etapowo I etap- szkolny, w którym zostaje wyłoniona reprezentacja szkoły
II etap- półfinał
III etap- finał
W konkursie wzięło udział 12 szkół. Każdą szkołę reprezentuje zespół trzech uczniów Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w ostatecznej klasyfikacji zajęli miejsca:
II miejsce Konrad Baryła klasa VIa
V miejsce Patrycja Ladra klasa VIb
VII miejsce Wiktor Pietruszka klas VIa
Wysokie wyniki indywidualne zapewniły uczniom I miejsce w klasyfikacji zespołowej Opiekun Beata Zawadzka
Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu dzięki którym ufundowane zostały wspaniałe nagrody. Dziękujemy nauczycielom i uczniom którzy współpracowali przy organizacji konkursu. Organizatorzy
Klasyfikacja indywidualna

I miejsce Kamil Humański- 63 pkt(SP 74 w Szczecinie)
II miejsce Konrad Baryła- 62 pkt( ZS Kołbacz)
III miejsce Mikołaj Jońca- 61 pkt(SP Katolicka)
IV miejsce Joanna Siwek- 59 pkt(ZS Gardno)
V miejsce Patrycja Ladra- 54 pkt(ZS Kołbacz)
VI miejsce Karolina Staszak- 48,5pkt(ZS Gardno)
VII miejsce Wiktor Pietruszka- 48 pkt(ZS Kołbacz)
VIII miejsce Weronika Zielińska- 46 pkt( SP,, Słoneczna”Szczecin)

Klasyfikacja zespołowa
I miejsce- ZS Kołbacz( 164 pkt) II miejsce – ZS Gardno( 132,5pkt)
III miejsce- SP nr 74 Szczecim( 127 pkt)

Galeria zdjęć

Konkurs Recytatorski Dla Klas I-III SP

W SP dnia 08.11.br. odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III SP pt. "Jesień w poezji". W konkursie udział wzięło 34 uczniów. Komisja w składzie:
* pani wicedyrektor Elżbieta Matejczuk
* pani E. Pietruszka
* pani K. Pietruszka

oceniała opanowanie pamięciowe, interpretację wiersza oraz wrażenie ogólne. Zwycięzcami zostali:
Amelia Smykla z kl. I b, Natalia Łokietek z kl. II b, Marcin Alchimowicz z kl. III a. Wszystkim serdecznie gratulujemy!Organizatorzy: M. Dąbrowska, B. Musialik

Galeria zdjęć

"Matka Boża - Matką Wszystkich Ludzi"

W szkole został przeprowadzony konkurs dla klas I-III SP pt. "Matka Boża - Matką Wszystkich Ludzi". Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I m. - Wiktoria Sękowska
II m. - Bernadeta Cieślicka
III m. - Bartosz Smela
IV m. - Wojciech Lech
Wyróżnienia:
Elwira Kłosińska
Laura Pałka
Alicja Sarnecka
Gratulujemy!

Leśne Atelier

Dnia 18 listopada 2011r. odbyło się rozstrzygnięcie i rozdanie nagród I edycji konkursu fotograficznego "Leśne Atelier" organizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino. Spotkanie to miało miejsce w budynku tego nadleśnictwa. Rozpoczęło się ono przedstawieniem tematu konkursu i omówieniem spotkania. Na początek pan Pajewski - leśnik leśnictwa Glinna zaprezentował swoją prezentację, następnie wyświetlono nagrodzone fotografie. Wręczono nagródy i dyplomy, także naszym uczennicom:
* wyróżnienie przypadło Wiktorii Orzechowskiej (opiekun B. Zawada)
* nagrodę specjalną otrzymała Agata Synówka (opiekun B. Zawadzka)
* III miejsce zajęła Aleksandra Kuzio (opiekun B. Zawadzka)
Dziewczęta musiały podpisać prawa autorskie, ponieważ Nadleśnictwo Gryfino chce wykorzystać prace do stworzenia kalendarza na rok 2012.

Galeria zdjęć

Nauka Idzie w Las

Dnia 4 listopada 2011r w Gryfinie odbył się finał konkursu "Nauka idzie w las” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino. Uczennice klasy IIIa: Honarata Kamińska, Aleksandra Kuzio, Zuzanna Matejczuk, Anna Mielnicka, Agata Synówka aktywnie pracowały przy realizacji działań konkursowych. Systematycznie w czterech porach roku współpracowały z leśniczym Leśnictwa Glinna uczestnicząc w zajęciach terenowych. Obserwowały zmiany w ekosystemie leśnym oraz zostały wtajemniczone w prace, jakie musi wykonać leśniczy w każdej porze roku. Pracę swoja przedstawiły w postaci prezentacji multimedialnej. Dziewczyny zajęły 3 miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun B. Zawadzka

WOJEWÓDZKI KONKURS „LEŚNE PEJZAŻE”

Nadleśnictwo Kliniska wspólnie z Nadleśnictwem Gryfino było organizatorem X edycji wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Leśne pejzaże". Patronat nad konkursem objął Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody-Okręg Zachodniopomorski. Uczniowie naszego Gimnazjum pod kierunkiem Bogumiły Zawady brali udział w tym konkursie z bardzo zadawalającym wynikiem. Patrycja Cybulska uczennica klasy III B zajęła I miejsce w województwie. Gratulacje!

Galeria zdjęć

Rok szkolny 2010/2011

Szkolny Konkurs "Ciułacz"
najlepsi w oszczędzaniu

Tytuł "Super Ciułacza" otrzymał Michał Pabian z kl. III B gimnazjum. Tytuł " Ciułacza" otrzymał Oskar Sówka z klasy II A gimnazjum. W systematycznym oszczędzaniu wyróżnieni zostali:
Marcin Zych
Szymon Raszczuk
Paweł Sarnecki
Przemek Rogalski
Fundatorem nagród była Rada Nadzorcza BS w Chojnie

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły z klasy Vb wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, którego patronatem honorowym jest m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski. Nagrodą w tym konkursie jest publikacja najlepszych utworów w książce "I ty możesz zostać baśniopisarzem". W tym roku ponownie baśnie naszych młodych literatów: Roksany Mikuś, Dominika Krawczyka i Jakuba Sufina pod kierunkiem pani Ewy Przybysz znalazły uznanie. Książki z ich twórczością znajdują się w bibliotece szkolnej.

Laptop w Nagrodę

Polski Związek Łowiectwa w Szczecinie zorganizował konkurs pt."Podpatrzone z myśliwskiej ambony”, który polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej z wykorzystaniem własnych materiałów. Jury podczas oceny prac kierowało się przede wszystkim pomysłowością prezentacji, wykorzystaniem edukacyjnym nadesłanych prac, jak i estetyką ich wykonania. Praca Oskara Sówki z klasy IIA wykonana pod kierunkiem Bogumiły Zawady okazała się najlepsza w województwie. Oskar otrzymał w nagrodę laptopa. Gratulacje!

Galeria zdjęć

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym
EKO-PLANETA

Uczniowie z Gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA pt. „Patrzę, podziwiam, poznaję, chronię - uroki otaczającej nas przyrody”. Organizatorem było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska i propagowanie osiągnięć związanych z ekologią. Gimnazjaliści biorąc udział w tym konkursie rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze oraz mieli możliwość zaprezentowania zdobytej wiedzy poprzez wykonanie albumów. Trzy nasze uczennice zdobyły nagrody: Weronika Zawada z klasy IIB, Daria Ciastko IIB oraz Dagmara Dziel z klasy IIIA. Do konkursu zostały przygotowane przez Bogumiłę Zawadę.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - Geniusz

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym - Geniusz organizowanym przez Akademię Wiedzy w Warszawie uczniowie klasy I A gimnazjum w Kołbaczu zostali laureatami tego konkursu, są nimi:
Elwira Udała
Amanda Udała
Jesica Górska
Krzysztof Dziubałka
Katarzyna Kwiatkowska
Przemysław Mleczak
Patrycja Dobrska
Wyróżnienie za zajęcie 8 miejsca przypadło Julii Pałce. Uczniów przygotowała pani Izabela Żmijewska. Gratulujemy sukcesów i liczymy na dalsze osiągnięcia w "Królowej Nauk".

Galeria zdjęć

Across Poland Project

Miło nam jest poinformować wszystkich, iż uczennice klasy piątej: Adrianna Synówka, Roksana Mikuś, Patrycja Ladra oraz Aleksandra Rębacz zajęły 9 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Across Poland Project z języka angielskiego, organizowanym przez wydawnictwo Egis. Zadaniem uczestników było przygotowanie w języku angielskim projektu i zaprezentowanie w nim informacji na temat swojego regionu. Organizatorzy podkreślają, iż nadesłane prace miały bardzo wysoki poziom. Jury – po długich obradach – wyłoniło laureatów spośród dwóch tysięcy zgłoszonych zespołów z całej Polski. Autorki projektu stworzyły niezwykły kolaż. W drewnianych szufladach zamknęły m.in. miejscowe legendy, mini galerie, rzeźby i wiele cennych informacji, tytuł całej pracy brzmiał: The Past from the Cistercian Shelves - Przeszłość z Cysterskich Szuflad. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

Konkurs Informatyczny

Właśnie zakończył się finał konkursu informatycznego dla klas VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 10 uczestników z klasy VIA i VIB. Zadanie konkursowe składało się z 9 pytań w części teoretycznej, za które można było uzyskać maksymalnie 9 punktów i zadania praktycznego.
W części praktycznej należało wykonać projekt dyplomu za szczególne osiągnięcia sportowe. Trzeba było skorzystać ze wszystkich możliwych narzędzi edytora grafiki i edytora tekstu w celu stworzenia projektu graficznego. Można było uzyskać za to zadanie maksymalnie 11 punktów. Oto wyniki konkursu:Ufomatyk 2011

28.05.2011 roku uczestniczyliśmy w Konkursie Matematycznym „UFOMATYK 2011”, który odbył się w SP 2 w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Król 3a, Natalia Kowalczyk 3a, Dawid Jaskuła 2a, Marcin Alchimowicz 2a, Bernadeta Cieślicka 1b, Anastazja Żygadło 1a pod opieką p. Renaty Wolnej kolejny raz dzielnie zmagała się z matematycznymi zadaniami. Uczennice naszej szkoły Klaudia i Bernadeta zgodnie zajęły 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej, klasując się tuż za podium. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom, gdyż w konkursie brało udział w każdej kategorii po 30 uczniów ze szczecińskich szkół.

Galeria zdjęć

Konstruowanie Gier Matematycznych

16 kwietnia br. Bartosz Błaszczyk oraz Amelia Smykla reprezentowali nasze przedszkole w konkursie gier matematycznych. Konkurs odbył się w Przedszkolu nr 9 w Szczecinie. Amelia i Bartosz narysowali grę o tytule "Kosmos", a następnie zagrali w nią i publicznie opowiedzieli. Nasi mali reprezentanci otrzymali dyplomy oraz piękną statuetkę.

Galeria zdjęć

Żeby Internet był Bezpieczny

Hubert Górski, uczeń klasy III szkoły podstawowej zajął I miejsce w Ogólnopolskim konkursie "Żeby Internet był Bezpieczny - to proste". Zadaniem było stworzenie filmiku promującego bezpieczeństwo w sieci. Hubert otrzymał laptopa.

Film

Galeria zdjęć

„W Krainie Wiedzy”

15.04.2011 roku uczestniczyliśmy Międzyszkolnym Konkursie „W Krainie Wiedzy”, który odbył się w SP 55 w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. Drużyna 1 :Wiktoria Wiertelak 3a, Julia Setna 2a, Natalia Łokietek 1b Drużyna 2: Adam Janos 3b, Laura Pałka 2b, oraz Julia Kwiecińska 1b Pod opieką p. Renaty Wolnej i p. Marleny Dąbrowskiej dzielnie zmagały się z ogromem wiedzy oraz własną tremą. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Spotkanie ze Świętym Markiem

12 kwietnia reprezentacja SP w składzie Aleksandra Cieślicka Va, Roksana Mikuś Vb i Wiktor Pietruszka Va brała udział w VIII Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym "Spotkanie ze św. Markiem". Byliśmy gośćmi SP nr 11 w Szczecinie. Wśród 5 wyróżnionych uczestników była Roksana, która otrzymała nagrodę z rąk bp. ks. Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą nt. treści Ewangelii św. Marka i jest to zasługa p. Agnieszki Cieślickiej.

Galeria zdjęć

Matematyczne Igraszki 2011

07.04.2011 roku braliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Matematyczne Igraszki 2011”, który odbył się w SP 64 w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Król 3a, Marcin Alchimowicz 2a , Natalia Łokietek 1b pod opieką p. Renaty Wolnej dzielnie zmagała się z matematycznymi łamigłówkami. Uczeń klasy 2a Marcin Alchimowicz zdobył 3 miejsce, Klaudia Król 4 miejsce, a Natalia Łokietek 6 miejsce w swojej kategorii. Jako szkoła zajęliśmy 4 miejsce. Zabrakło naprawdę niewiele, aby stanąć na podium. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

29.03.2011 roku uczestniczyliśmy W X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii, który odbył się w SP 64 w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Król 3a, oraz Kłosińska Elwira 2b, Natalia Łokietek 1b pod opieką p. Renaty Wolnej dzielnie zmagała się z ortograficznymi łamigłówkami oraz dyktandem. Uczennica klasy 3a Klaudia zdobyła 4, Natalia 11 miejsce, a Elwira 17 miejsce.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

29 marca br. uczniowie z Zespołu Szkół W Kołbaczu wzięli udział W OTWP, eliminacjach powiatowych. Uczeń Szkoły Podstawowej Wiktor Pietruszka wywalczył dzielnie czwarte miejsce w powiecie. Wiktorowi gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Konkurs Tesco sla Szkół

24 marca br. odbyła się w stargardzkim hipermarkecie TESCO uroczysta gala rozdania nagród dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Tesco dla Szkół. Nasi uczniowie również w tejże gali uczestniczyli. Przypomnijmy, uczniowie przygotowali ekofilmik "Ekoważne Pytania", który zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz przenośne odtwarzacze DVD, a szkoła nowoczesną pracownię multimedialną.Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie

Dnia 24 marca 2011 r. w Zespole Szkół w Kołbaczu odbył się finał IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie”. Nasi uczniowie byli najlepsi wśród gimnazjalistów z województwa zachodniopomorskiego.
Zajęli I miejsce zespołowo.
W klasyfikacji indywidualnej również sukces
II miejsce Oskar Sówka – uczeń kl. II A
III miejsce Aleksandra Kuzio – uczennica kl. II A
V miejsce Sylwia Marczewska – uczennica kl. III A

Równocześnie przebiegał:
Wojewódzki Konkurs Albumowy „Osobliwości Jeziora Miedwie”
III miejsce zdobył Adrian Ciastko – uczeń kl. III B

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „ Jezioro Miedwie w obiektywie”
II miejsce Anna Mielnicka – uczennica kl. II A
III miejsce Marcin Zych – uczeń kl. II B
Oskar Sówka – uczeń kl. II A

To także sukcesy nauczycielek Bogumiły Zawady i Marzeny Grzywińskiej, które przygotowały młodzież do konkursów. Uczniowie popisali się ogromną wiedzą nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną.
Konkursy zorganizowano w ramach projektu ekologicznego „Jezioro Miedwie”, którego głównym sponsorem był WFOŚiGW w Szczecinie, ZWiK w Szczecinie, Gmina Stare Czarnowo. Nad stroną merytoryczną czuwała RDOŚ w Gryfinie. Projekt realizowany przez Zespół Szkół w Kołbaczu przy wsparciu dyrektora Stanisława Nowaka miał na celu zapoznanie młodzieży z ekosystemem Jeziora Miedwie i jego rolą w środowisku, a także kształtować odpowiedzialne postawy za obecny i przyszły stan środowiska.

Galeria zdjęć

S.O.S. dla Bezpieczeństwa

Dzieci z klasy VIb z Zespołu Szkół w Kołbaczu zakwalifikowały się do krajowego finału konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Odbywa się on w ramach międzynarodowego programu realizowanego przez Renault. Tematyka konkursu dotyczy bezpieczeństwa ruchu drogowego, z hasłem przewodnim „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie z ZS w Kołbaczu maja szansę wygrać wycieczkę do Eurodisneylendu pod Paryżem ale tez to, ze ich praca znajdzie się na bilbordach w całej Polsce. W trakcie kwietniowego finału w warszawie zadaniem uczniów będzie zaprezentowanie krótkiego programu ilustrującego hasło przewodnie stworzonego przez siebie plakatu. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował szkołę w międzynarodowym finale we Francji. Młodymi plastykami opiekuje się Pani Grażyna Rowińska. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 428 szkół podstawowych z całego kraju, nadesłano 2112 plakatów. Biorąc pod uwagę statystyki sam udział w finale jest już sukcesem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!Road Show Truck Winiary w Kołbaczu

Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu pod kierunkiem Bogumiły Zawady brali udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Organizatorem programu jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy nad programem objęła Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Warunkiem udziału gimnazjalistów było przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji według jednego ze scenariuszy programu stworzonych we współpracy z metodykami. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu lub filmu promującego cele programu „Jedz smacznie i zdrowo”. W konkursie wzięło udział blisko 120 filmów i ponad 700 plakatów. Gimnazjaliści z naszej szkoły wykonali pięć plakatów promujących zdrowe odżywianie. Wyróżniony został plakat Adriana Ciastko z klasy IIIB. W nagrodę odwiedzi nas specjalny truck wyposażony w mobilną kuchnię. Profesjonalni dietetycy i kucharze wytłumaczą uczniom jak przygotować zdrowe i pożywne posiłki, a następnie pozwolą im samodzielnie stanąć za kulinarnymi sterami. Zajęcia dla wyróżnionych szkół poprowadzi dwóch ekspertów w dziedzinie żywienia i gotowania. Uczniowie będą mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Nie będzie to jednak zwyczajna lekcja, ponieważ w Road Show Trucku została wykorzystana technologia AugmentedReality. Łączy ona obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami. Gimnazjaliści będą mogli w niej uczestniczyć poprzez specjalne aplikacje. Specjalistka ds. żywienia oraz kucharz będą również do dyspozycji lokalnej społeczności.

Rozgrywki piłkarzykowe

W świetlicy trwają rozgrywki "Piłkarzykowe", biorą w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści. Ciekawostką jest to, iż zawzięcie grają dziewczynki! Doszły już do takiej wprawy, iż bywają lepsze od chłopców.

Galeria zdjęć

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY
"Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie"

Regulamin wojewódzkiego konkursu ekologicznego "Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie”

Regulamin wojewódzkiego konkursu fotograficznego "JEZIORO MIEDWIE W OBIEKTYWIE”

Karta zgłoszenia

Literatura

Mini-piłka siatkowa

Nasza szkolna reprezentacja chłopców w mini-piłce siatkowej zdobyła I miejsce w powiatowych rozgrywkach, które odbyły się w Chojnie. W finale spotkaliśmy się z Chojną, a każdy z zawodników dostał okolicznościowy medal, oraz puchar dla szkoły. Niewątpliwie jest to największy sukces w historii naszej szkoły. Opiekunem drużyny jest Piotr Zięba.

Galeria zdjęć

List do Świętego Mikołaja

Wzorem ubiegłych lat Gazeta Wyborcza zaprosiła wszystkich przedszkolaków oraz uczniów Szkół Podstawowych do napisania swojego listu do Świętego Mikołaja za ich pośrednictwem. Na adres redakcji wysłano bardzo dużo ciekawych listów, także od najmłodszych uczniów naszej szkoły. Spośród setek nadesłanych listów z całego województwa zachodniopomorskiego do redakcji, wylosowano tylko trzy, które zostały nagrodzone. Jedną z osób był Kacper Gołowieniec, uczeń klasy I a z Kołbacza. Chłopiec zgodnie z treścią listu do Świętego Mikołaja otrzymał grę planszową, a jego młodszy brat Adam klocki. Jednak główną atrakcją jest wyjazd całej klasy do kina, sponsorowany przez firmę przewozową Interglobus. Z wyjazdu uczniowie skorzystają w marcu. Ponadto nadesłane prace zostały bezpłatnie opublikowane na łamach Gazety Wyborczej 6 grudnia 2010r.

Konkurs Ogólnopolski Tesco dla Szkół
Ekomania filmowania

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w konkursie Ekomania Filmowania. Ich zadanie polegało na przygotowaniu 2-minutowego ekofilmiku o przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach promujacych ekologiczne działania. Ekofilmik pt. "Ekoważne pytania " został zakwalifikowany do I etapu i znalazł się wśród 30-stu filmów, które zostały nagrodzone w konkursie. Dzięki działaniom zespołu uczniów:
Agata Ciastko - kl. VIb
Emil Musialski - kl. VIb
Roksana Mikuś - kl. Vb
Ola Rębacz - Vb
Patrycja Ladra - Vb
oraz nauczycieli wspierających pani Grażyny Rowińskiej i pani Anny Złotej jesteśmy laureatami I etapu i zdobyliśmy nagrodę dla szkoły - nowoczesną pracownię multimedialną, nagrody indywidualne dla wszystkich członków zespołu - przenośne odtwarzacze dvd.

Galeria zdjęć

Konkurs ekologiczny
Ekoasy z naszej klasy

W ramach programu edukacji ekologicznej „Ekoasy z naszej klasy” realizowanego w przedszkolach i szkołach podstawowych na obszarze woj. Zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego był ogłoszony konkurs na prace plastyczne poświęcone tematyce ekologicznej promujące selektywną zbiórkę odpadów.
Uczniowie z naszej szkoły również aktywnie uczestniczyli w realizacji zadań związanych z projektem, w tym również wykonali prace plastyczne na konkurs ekologiczny. W dniu 20 grudnia w siedzibie organizatora projektu Agencji Create Event. W Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień. Wśród zaproszonych gości i zwycięzców znaleźli się oczywiście uczniowie z naszej szkoły z nauczycielem prowadzącym panią Grażyną Rowińską. .W kategorii klas IV-VI uczennica kl.VI B Joanna Cybulska zajęła II miejsce i została nagrodzona netbookiem i aparatem cyfrowym. Wyróżnienie za wykonane prace otrzymały również Roksana Mikuś, Ola Rębacz oraz Oliwia Lewandowska i Oliwia Janos z kl. V B. Uczennice otrzymały w nagrodę odtwarzacze mp4 najnowszej generacji. Konkurs był finansowany w ramach dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jak widać warto zaangażować się w dodatkowe działania, które przynoszą korzyść środowisku oraz nam samym.

Uczennicom gratulujemy i życzymy wygranych w kolejnych konkursach.

Galeria zdjęć

Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim i Niemieckim

16 grudnia br. odbyła się już trzecia edycja szkolnego konkursu Piosenki Świątecznej w języku Angielskim i Niemieckim. W konkursie wzięły udział klasy SP oraz Gimnazjum. Jak co roku mieliśmy okazję obejrzeć i usłyszeć wiele znanych utworów w różnych wykonaniach. Konkurs zorganizowany był w dwóch kategoriach: I-V Szkoła Podstawowa oraz VI SP do III Gimnazjum. Wygranymi okazali się:

Kategoria klas młodszych:

Julia Torczyńska z klasy III SP - I miejsce

Klasa I b SP - II miejsce

Klasa V a SP - III miejsce

Klasy starsze:

Klasa I A gimn. - I miejsce

Klasa I B - II miejsce

Klasa II B - III miejsce

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć

Twarz Świętego Mikołaja&Kiermasz świąteczny

15 grudnia świetlica szkolna zaprezentowała swój dotychczasowy dorobek. Została zorganizowana wystawa prac połączona z kiermaszem świątecznym oraz loterią fantową. Zainteresowanie było duże. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup materiałów biurowych, niezbędnych do pracy w świetlicy.


10 grudnia br. przygotowany został konkurs pt. "Twarz Świetego Mikołaja". Udział wzieli uczniowie klas I-III SP. Konkurs przeprowadzony został przez wychowawcę świetlicy szkolnej panią. A. Wachalską. Nagrodzeni uczniowie w klasie I to:

B. Cieślicka, K. Gołowieniec, N. Truskowska, wyróżnienie dla A. Mikołajczyk.Nagrodzeni w klasie II: L. Pałka, E. Zieliński, E. Kłosińska, wyróżnienie dla K. Ignatowicz. Nagrodzeni w klasie III: M. Palus, D. Płatek, K. Król, wyróżnienie dla K. Krykowskiego.

Galeria zdjęć

Pocztówka do Świętego Mikołaja

6 grudnia br. w szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny klas I-III SP pt. "Pocztówka do Św. Mikołaja" Prace plastyczne zostały wykonane różnymi technikami, pomysłowo i starannie wykończone. Komisja w składzie: G. Rowińska, A. Wąchalska, R. Wolna oraz M. Dąbrowska, wyłoniła najładniejsze prace. Kategoria wiekowa lat 7: Amelia Mikołajczyk, Bernadeta Cieślicka oraz Natalia Łokietek, wyróżnienie: Kacper Gołowieniec.
Kategoria wiekowa lat 8: Paweł Wrzesiński, Patrycja Piotrowicz oraz Kuba Jankowiak.
Kategoria wiekowa lat 9: Klaudia Król, Maria Palus, Konrad Świerkosz, wyróżnienie: Wiktoria Wiertlak oraz Mateusz Bazylewicz. Organizator konkursu: pani E. Kryś. Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie uczniów.

Galeria zdjęć

Jesienny konkurs w przedszkolu:
"Barwy Jesieni"

22 listopada br. już po raz czwarty odbył się w przedszkolu jesienny konkurs pod hasłem "Barwy Jesieni". Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały w domu wspaniałe jesienne prace, a następnie prezentowały je na forum grupy. Dzieci z grupy 5 i 6-latków uczestniczyły w pisemnym quizie, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i bawiły się. Kolejny raz przekonaliśmy się jak wielki potencjał twórczy tkwi w naszych rodzicach. Brawo Rodzice!

Galeria zdjęć

Regulamin Konkursu Wiedzy Przyrodniczej o Szczecińskim Parku Krajobrazowym
Puszcza Bukowa

Regulamin

Rok szkolny 2009/2010

"I ty możesz zostać baśniopisarzem"

Uczennice Szkoły Podstawowej: Roksana Mikuś, Agnieszka Palus i Jagoda Alchimowicz, pod kierunkiem Pani Ewy Przybysz i Renaty Raszczuk, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim: "I ty możesz zostać baśniopisarzem" - Radom 2010. Spośród 257 prac z całej Polski 4 zostały zamieszczone w tomiku baśni, a wśród nich praca naszej uczennicy Roksany Mikuś. Uczestniczki otrzymały dyplomy oraz książki. Jeden z egzemplarzy tomiku znajduje się w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi tekstami baśni.

Finał krajowy X edycji konkursu Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”

Jubileuszowy finał krajowy miał miejsce w teatrze „Buffo” w Warszawie 6.05.2010. Wzięły w nim udział dzieci z 7 szkół podstawowych z 6 miast Polski. Wśród nich znalazła się kl. VB z naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali o nagrodę główną, którą było uczestnictwo w finale międzynarodowym w Eurodisneylandzie w Paryżu. W jury zasiedli przedstawiciele policji, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczny finał był wyjątkowy. Występy wszystkich klas były na bardzo wysokim poziomie i zachwyciły zgromadzoną publiczność. Niestety nie udało nam się zdobyć głównej nagrody, jednak pobyt w Warszawie dla naszych uczniów będzie niezapomniany, gdyż organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Zwiedzanie Warszawy pod hasłem „Warszawskie Manewry”, seans w kinie trójwymiarowym oraz kilkugodzinny pobyt w „Bajkolandzie”. Za rok również startujemy i mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy Warszawę.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Konkurs Na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie „Idea”

Uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Kołbaczu wzięli udział w konkursie przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zgłosiliśmy 16 przedsięwzięć z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że przedsięwzięcie uczniów działających w Szkolnym Klubie Młodego Plastyka o chwytliwej nazwie „Cuda Na Kiju” zostało zakwalifikowane do półfinału. Na konkurs wpłynęły 754 przedsięwzięcia, do półfinału zakwalifikowano 64. Biorąc pod uwagę, że szkoła po raz pierwszy brała udział w tym konkursie, jest to niewątpliwy sukces naszych uczniów i ich opiekuna.

Galeria zdjęć

Wesołe śmieci

Organizatorem konkursu było Ministerstwo Środowiska. Udział w konkursie brali uczniowie, którzy zgodnie z regulaminem stworzyli grupy 3-4 osobowe i wspólnie wykonali maskotkę, rzeźbę wykonaną w całości z surowców wtórnych. W naszej szkole powstały 4 maskotki – pod nazwami „Eko-klaun”, „Eko-cheerliderka”, „Eko-anioł” i „Eko-piramida”. Na konkurs ogólnopolski wpłynęło ponad 5000 zgłoszeń. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne oraz wyróżnienia. Wśród wyróżnionych prac znalazła się praca z naszej szkoły „Eko-klaun” – wykonany z puszek aluminiowych i papieru. Zespół uczniów zaangażowanych w wykonanie tej rzeźby to: Agnieszka Palus, Maria Palus i Zuzanna Matejczuk. Uczniowie z opiekunem G. Rowińską zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się 21.06.2010 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Galeria zdjęć

Młodzi Informatycy

Właśnie zakończył się finał konkursu informatycznego dla klas VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 9 uczestników z klasy VIA i VIB.
Zadanie konkursowe składało się z 20 pytań w części teoretycznej, za które można było uzyskać maksymalnie 20 punktów i zadania praktycznego. W części praktycznej należało wykonać plakat pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Trzeba było skorzystać ze wszystkich możliwych narzędzi edytora grafiki i edytora tekstu w celu stworzenia projektu graficznego. Można było uzyskać za to zadanie maksymalnie 12 punktów.
Oto wyniki konkursu:Galeria zdjęć

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - The USA

Dnia 10 czerwca br. został przeprowadzony pierwszy etap konkursu, który zawierał 50 pytań (otwartych i test wyboru) dotyczących Stanów Zjednoczonych. W tym etapie konkursu wzięło udział 43 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 25 uczniów (poprawne odpowiedzi powyżej 50%). Dnia 10 czerwca odbył się II etap konkursu, zawierający 30 pytań z zakresu parków narodowych, szkolnictwa i świąt Stanów Zjednoczonych. Po podsumowaniu obu etapów komisja przyznała miejsca:

Gimnazjum
1. Katarzyna Sipko III A - 120 pkt. - dyplom + nagroda
2. Agata Synówka I A - 90 pkt. - dyplom + nagroda
3. Aleksandra Kuzio I A - 82 pkt. - dyplom + nagroda
oraz Sandra Biegus dyplom wyróżnienia

Szkoła Podstawowa
1. Michał Kacperski Vb - 93 pkt. - dyplom + nagroda
2. Agnieszka Palus VI a - 91 pkt. - dyplom + nagroda
3. Iga Jaskuła V a - 82 pkt. - dyplom + nagroda
oraz Aleksandra Łapińska i Karolina Lewandowska dyplomy wyróżnienia

Wyniki konkursu ”Dziś oszczędzam w SKO jutro w BS”

Plakat:
I miejsce: Joanna Kłosińska III a G
II miejsce: Karolina Jaskuła III a G
III miejsce: Daria ciastko I b G
Wyróżnienia:
1. Sara Pałka III b G
2. Kinga Kamrowska III b G
3. Patryk Pach III a G
Hasło:
I miejsce: Anna Mielnicka i Honorata Kamińska I a G
II miejsce: Dagmara Dziel II a G
III miejsce: Natalia Gembicka III a G
Wyróżnienia:
1. Aleksander Małyszczycki III a G
2. Joanna Kłosińska III a G
3. Katarzyna Sipko III a

Szkolny Konkurs
„Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”

Cele przedsięwzięcia:
1. Wyrabianie w młodzieży nawyku świadomego oszczędzania, wyzwalania inicjatywy i pomysłowości.
2. Edukacja ekonomiczna. Doskonalenie umiejętności w zakresie gospodarowania zasobami pieniężnymi, planowania, uczenia się systematycznego oszczędzania oraz uświadamiania efektów systematyczności.
Opis przedsięwzięcia:
Z inicjatywy uczennic klasy III Gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu, członkiń Szkolnej Kasy Oszczędności opiekuna oraz pracowników Banku Spółdzielczego w Chojnie Oddział Stare Czarnowo zorganizowany został konkurs na plakat i hasło zachęcające do systematycznego oszczędzania. Zasady oraz terminy ogłoszono gimnazjalistom. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania. Komisja Konkursowa miała pełne ręce roboty. Wybrano najciekawsze prace przydzielając im kolejne miejsca oraz wyróżnienia. Bank Spółdzielczy w Chojnie Oddział Stare Czarnowo ufundował atrakcyjne nagrody. Konkurs przyczynił się do śmielszej rywalizacji o tytuł „Ciułacza roku” a zaoszczędzone złotówki z pewnością będą mogły zrealizować własne marzenia.
Wypowiedz ucznia, członka Komisji Konkursowej:
Paulina Stodolna: Dzięki tej inicjatywie gimnazjaliści zaczęli się zastanawiać, że SKO może pomóc zrealizować swoje marzenia, np. pojechać na wycieczkę, czy też kupić coś, na co nie było nas wcześniej stać. Zostawiali swoje kieszonkowe w sklepie a dzisiaj zbierają grosz do grosza.
Wypowiedz uczestnika konkursu:
Katarzyna Sipko: Cieszę się, że wzięłam udział w konkursie. Moja praca została wyróżniona i będzie ozdabiać wnętrze Banku Spółdzielczego w Starym Czarnowie. Mój wysiłek został doceniony nagrodą ufundowaną przez Bank. Jestem dumna, że mieszkańcy Gminy korzystający z usług Banku będą mogli podziwiać moją inwencję twórczą.

Zdjęcia : Zdjęcie1: IMG 2677 Komentarz do zdjęcia 1: Zyskujesz, gdy w książeczkę SKO inwestujesz Zdjęcie 2: IMG 2653 Komentarz do zdjęcia 2: Ile pomysłów? Jaka reklama? Nie tak łatwo jest oceniać. Zdjęcie 3: IMG 2686 Komentarz do zdjęcia 3: Jeszcze tylko jedna szpilka…A za drzwiami uczestnicy konkursu z niecierpliwością oczekiwali wyników.

Galeria zdjęć

Konkursy: recytatorski, czytelniczy, ortograficzny

Konkurs recytatorski dla klas I-III zorganizowany przez p. E. Kryś „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

I miejsce Oliwia Chudak, Klaudia Ignatowicz
II miejsce Julia Torczyńska
III miejsce Hubert Górski
Wyróżnienia – Weronika Ladra i Maria Palus

Konkurs recytatorski dla klas IV-VI zorganizowany przez p. Ewę Przybysz p. Renatę Raszczuk

II miejsce Aleksandra Rębacz
III miejsce Karolina Lewandowska i Mateusz Szymański

Konkurs ortograficzny dla klas IV-VI zorganizowany przez p. Ewę Przybysz p. Renatę Raszczuk

Mistrz ortografii - Roksana Mikuś
Wicemistrzowie – Agnieszka Palus i Wiktor Pietruszka

Wyniki konkursów czytelniczych:

„WALENTYNKI Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY”
Maksymalną ilość punktów otrzymali: 32pkt
Maria Palus, Kuba Palus, Natalia Kowalczyk, Wiktoria Wiertelak, Wiktoria Moździerzewska
Wyróżnienia: Julia Torczyńska, Weronika Ladra , Hubert Górski

„NAJŁADNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR”
I MIEJSCE Roksana Mikuś - 18
II MIEJSCE Sara Ciastko - 17
III MIEJSCE Klaudia Król – 15
Wyróżnienia:
Gabriela Bodek, Natalia Kowalczyk, Wiktoria Wiertelak, Julia Torczyńska, Milena Rychlik, Natalia Krykowska, Joanna Lorczak.

Laureaci konkursu IV-VI „Jestem autorem szkolnego ilustrowanego katalogu dobrej książki”

I. miejsce Kinga Lewandowska
II. miejsce. Agata Ciastko
III. miejsce Damian Czop

WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT O KSIĄŻCE

SZKOŁA PODSTAWOWA
Jakub Sufin, Weronika Wrzesińska, Agnieszka Palus, Jagoda Alchimowicz
GIMNAZJUM
Daria Ciastko, Zuzanna Matejczuk, Agata Synówka, Honorata Kamińska

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy.

Galeria zdjęć

Projekt ekologiczny:
"Woda=Życie"

Notatka z projektu

Wojewódzki konkurs:
"Eko-planeta"

Trzynastu gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Kołbaczu pod kierunkiem nauczyciela biologii Bogumiły Zawady brało udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA 2010. Nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat roślin pięknych i pożytecznych, ale również zdolnościami manualnymi. Weronika Zawada uczennica klasy IB zajęła II miejsce w województwie i zdobyła tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO, natomiast Karolina Jaskuła z klasy IIIA otrzymała wyróżnienie na szczeblu województwa.

Wojewódzki konkurs:
"Zwierzęta, karjobraz, łowiectwo"

Polski Związek Łowiectwa w Szczecinie zorganizował konkurs fotograficzny dla młodzieży gimnazjalnej z województwa zachodniopomorskiego. Wpłynęło 208 prac 77 autorów. Jury na czele, którego stał Dariusz Janowski-fotoreporter "Kuriera Szczecińskiego” nagrodziło 11 uczniów. Wśród nagrodzonych znalazła się dwójka naszych gimnazjalistów: Weronika Zawada i Oskar Sówka z klasy IB. Otrzymali profesjonalny sprzęt turystyczny, co ma pomóc im w dalszym tropieniu przyrody - a robią to naprawdę dobrze. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Bogumiły Zawady.

Partnerstwo Edukacji i Przemysłu

Dnia 26 maja 2010r odbyło się uroczyste podsumowanie X Konkursu Wojewódzkiego: Partnerstwo Edukacji i Przemysłu zorganizowanego pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty , Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia zawodowego oraz WSiP w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIa Gimnazjum:Katarzyna Sipko i Joanna Kłosińska. Zarówno Kasia jak i Asia zajęły III równorzędne miejsce w konkursie. Katarzyna Sipko, Joanna Kłosińska, Natalia Gembicka reprezentowały szkołę także w konkursie powiatowym w Gryfinie - "Z chemią za Pan Brat" Zajęły V miejsce zespołowo w powiecie. Opiekun Beata Zawadzka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XVII Potyczki ekologiczne - czyli Gra w zielone

Dnia 18 maja 2010 r w Szczecinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla Szkół Podstawowych - XVII Potyczki ekologiczne- czyli Gra w zielone. Naszą szkoły reprezentowały uczennice klasy VI a Agnieszka Palus i Jagoda Alchimowicz. I miejsce w konkursie zajęła Agnieszka Palus, VI miejsce Jagoda Alchimowicz. Zespołowo nasze uczennice zajęły II miejsce. Opiekun Beata Zawadzka Serdecznie gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów.

Ufomatyk 2010

Dnia 29 maja 2010 roku odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Ufomatyk 2010”, zorganizowanego przez OSM I ST. w Szczecinie. Tym razem reprezentowali naszą szkołę: Marcin Alchimowicz 1a, Dawid Jaskuła 1a, Klaudia Król 2a, Julia Torczyńska 2a, Julia Przybylska 3a i Maciej Cichy 3b. Wśród klas drugich zwyciężyła nasza uczennica Klaudia Król z klasy 2a (wych. Renata Wolna). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun konkursu Renata Wolna.

Galeria zdjęć

Matematyczne igraszki

Dnia 19 maja 2010 roku odbył się II Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Matematyczne Igraszki", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 64 W Szczecinie. Nasza szkoła znalazła się w finałowym gronie 12 szkół. Godnie nas reprezentowali Marcin Alchimowicz kl 1a, Klaudia Król 2a i Maciej Cichy 3b . Klaudia Król zajęła 4 miejsce, tracąc 1 punkt w drugiej dogrywce o mistrza matematyki klas drugich i Marcin Alchimowicz również zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy. Opiekun konkursu Renata Wolna.

Galeria zdjęć

Wojewódzki etap
„Konkursu wiedzy o Parlamencie RR oraz ludziach tworzących jego dzieje”

W konkursie na etapie wojewódzkim, który Kancelaria Senatu wraz z Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Wrocławiu przeprowadziła wśród gimnazjalistów wzięli udział uczniowie: Joanna Kłosińska, Karolina Jaskuła, Kamil Tawrel i Adrian Ciastko. Zdobywali wiedzę na kole historycznym prowadzonym przez Panią Marzenę Grzywińską.

Galeria zdjęć

Sukces naszej uczennicy

24 kwietnia 2010 roku w Gryfinie odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO MKS-UKS organizowane przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki, MKS „Hermes” Gryfino. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Zawada uczennica klasy IB Gimnazjum. Startowała w biegu na 100m młodziczek. W pierwszym biegu zajęła II miejsce z czasem 14.43 natomiast w ogólnej klasyfikacji czasowej uplasowała się na V miejscu w województwie.

Galeria zdjęć

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Firma Renault jest organizatorem programu edukacyjnego: "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Miło nam poinformować, że w X edycji konkursu plastycznego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" klasa VB pod kierunkiem Pani Grażyny Rowińskiej zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 5-6.V.2010r. w Warszawie. Do finału zakwalifikowano tylko 7 klas z całej Polski. Celem finału krajowego jest wyłonienie zwycięskiej klasy, która będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale w Paryżu (4-6.VI.2010r). Ponadto przyznano wyróżnienia, które otrzymała klasa IVB za wykonanie 3 prac plastycznych. Na konkurs wpłynęło około 2 tyś. prac z całej Polski. Konkurencja była bardzo duża, dlatego jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się pomysłowościąi zdolnościami pracy w grupie, osiągając niewątpliwy sukces.
Dwudniowy wyjazd do Warszawy i pobyt finansuje firma Renault Polska.
Oto zwycięska praca:

Ekoszkoła, Ekomiasto, Ekorozwój 3xE

Pod takim tytułem został zorganizowany wojewódzki konkurs o tematyce ekologicznej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Cztery nasze uczennice: Joanna Kłosińska i Karolina Jaskuła z klasy IIIA, Weronika Zawada i Daria Ciastko z klasy IB Gimnazjum zdobyły II miejsce w województwie. Komisja nie przyznała miejsca pierwszego. Nagrody zostały ufundowane przez WFOŚiGW w Szczecinie. Dziewczynki otrzymały namioty oraz ładowarki słoneczne, a nauczyciel przygotowujący do konkursu Bogumiła Zawada fascynującą książkę Richarda Dawkinsona "Najwspanialsze widowisko świata".

Galeria zdjęć

Konkurs recytatorski

Brawo Roksana, brawo Sara

W eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego Roksana Mikuś z klasy 4b i Sara Pałka z klasy 3 B gim. otrzymały wyróżnienie. Uczennice znakomicie zaprezentowały się wymagającej komisji, recytując utwór poetycki i fragment prozy. Do konkursu przygotowały je panie Renata Raszczuk i Ewa Pietruszka.

Galeria zdjęć

"Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie”
wojewódzki konkurs ekologiczny

Regulamin
"Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie”


Karta zgłoszenia ucznia do wojewódzkiego konkursu ekologicznego

Literatura

Regulamin wojewódzkiego konkursu fotograficznego "JEZIORO MIEDWIE W OBIEKTYWIE"

"Czy znasz SzPK- Puszcza Bukowa"

Dnia 12 grudnia 2009r. w Zespole Szkół w Kołbaczu odbyła się XV Jubileuszowa edycja konkursu wiedzy przyrodniczej "Czy znasz SzPK- Puszcza Bukowa". W rozgrywkach uczestniczyło 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Agnieszka Palus, Jagoda Alchimowicz oraz Karolina Lewandowska. Opiekun Beata Zawadzka

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce- Agnieszka Palus ZS w Kołbaczu
II miejsce- Aleksander Romaniuk SP Nr 28 w Szczecinie
III miejsce Jagoda Alchimowicz ZS w Kołbaczu
IV miejsce- Karolina Lewandowska ZS w Kołbaczu
V miejsce- Martyna Smogór SP Katolicka w Szczecinie
VI miejsce- Jan Roszkowski SP Nr 74 w Szczecinie
VII miejsce-Marcin Kamecki SP Katolicka w Szczecinie
VIII miejsce- Joanna Knasińska- SP Nr 37 w Szczecinie

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom: Agnieszce, Jagodzie i Karolinie.
Życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja zespołowa

I miejsce- Zespół Szkół w Kołbaczu
II miejsce- Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie
III miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 28 w Szczecinie

Galeria zdjęć

"Odkrywamy tajemnice leśnego kompleksu promocyjnego - Puszcze Szczecińskie”

Dnia 8 grudnia 2009r. w Nadleśnictwie Kliniska odbył się finał konkursu "Odkrywamy tajemnice leśnego kompleksu promocyjnego - Puszcze Szczecińskie". W konkursie uczestniczyło 9 szkół. Każdą szkołę reprezentowała 5 osobowa drużyna. Zespół Szkół w Kołbaczu reprezentowany był w składzie:

Jagoda Alchimowicz kl VI b
Agnieszka Palus kl VI b
Karolina Lewandowska kl VI b
Jessica Stępień kl VI b
Wiktoria Orzechowska kl VI a

Uczennice wykazały się wysoką wiedzą przyrodniczą obejmującą treści dotyczące Puszczy Bukowej, Wkrzańskiej, Goleniowskiej oraz Rezerwatu Świdwie. Wspaniale identyfikowały głosy zwierząt a także rozpoznawały gatunki roślin chronionych i drzew występujących na tym obszarze. Wspólnie wykonały plakat, który został nagrodzony przez komisję konkursową maksymalną ilością punktów. Zgrana praca zespołowa oraz wysoki poziom wiedzy zapewniły naszym uczestniczkom I miejsce w konkursie. Jednym z wymagań organizatorów konkursu było między innymi wypełnianie broszur potwierdzających uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych w czterech ośrodka edukacyjnych Leśnego Kompleksu Promocyjnego- Puszcze Szczecińskie. Wypełnione broszury nagradzane były indywidualnie. I tu kolejne sukcesy - nagrody otrzymały Patrycja Dobrska kl VIa, Amanda Udała kl VIa , Kasia Baryła VIb.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun konkursu pani Beata Zawadzka

Galeria zdjęć

VIII Przegląd grup kolędniczych i zapustnych

16 stycznia 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu brali udział w konkursie jasełkowym organizowanym przez Pyrzycki Dom Kultury. Tegoroczne jasełka zmuszały do refleksji nad wiarą, były bardzo wymowne w treści, ale i oprawa muzyczna dopasowana do całości pobudzała do zastanowienia się nad życiem duchowym człowieka żyjącego w Europie. "Europo nie możesz żyć bez Boga" to tytuł tegorocznych jasełek, za które uczniowie otrzymali nagrodę i tytuł I LAUREATA. Młodzież z naszej szkoły prezentowała się wspaniale. Dużym zainteresowaniem cieszyła się postać małego Jezusa, którą odgrywał uczeń klasy pierwszej Michał Raczyński. Chór szkolny pięknie śpiewał kolędy. Na duże uznanie zasłużyła Sara Pałka, która wykonała piosenkę pt. "Europo nie możesz żyć bez Boga” oraz Kinga Kamrowska za granie na flecie poprzecznym. Na całością czuwali nauczyciele: Agnieszka Cieślicka, Bogumiła Zawada i Krzysztof Marek.

Konkurs piosenki bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim

9 grudnia odbyła się druga edycja konkursu piosenki bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim. W konkursie wzięło udział wiele klas z naszej szkoły. Uczestnicy zaprezetowali się znakomicie, zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Zapraszamy wszystkich za rok!

Galeria zdjęć

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

Dnia 9 grudnia br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I-III SP - "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa". Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: 7,8 i 9 lat. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi, bardzo starannie i pomysłowo. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji konkursu i wsparcie finansowe. Nagrodzeni uczniowie:

klasa I - lat 7

1 miejsce Patrycja Piotrowicz
2 miejsce Monika Czajkowska
3 miejsce Klaudia Ignatowicz

klasa II - lat 8

1 miejsce Klaudia Król
2 miejsce Mateusz Bazylewicz
3 miejsce Maria Palus

klasa III - lat 9

1 miejsce Eliza Kania
2 miejsce Maciej Cichy
3 miejsce Damian Stępień

Wyróżnienie: Natalia Krykowska, Sara Ciastko, Wiktoria Moździeżewska.

Gratulacje dla wszystkich uczniów. Opiekun konkursu: Pani E. Kryś.

Galeria zdjęć

"Piękna i niebezpieczna Australia"

30 listopada br. odbył się w Gimnazjum i Liceum Sapientia w Szczecinie finał XIV Festiwalu Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych pod hasłem „Piękna i niebezpieczna Australia”, w którym to nasza uczennica Katarzyna Sipko zajęła drugie miejsce. Kasia otrzymała piękny album o Azji, dyplom oraz grawerowany puchar. Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

VIII EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO-
"LEŚNE PEJZAŻE"

25 listopada 2009 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII edycji konkursu fotograficznego "Leśne pejzaże". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: liceum i gimnazjum. Wśród nagrodzonych są również nasze uczennice z Gimnazjum: Daria Ciastko z klasy IB i Agata Czop z klasy IIA. Otrzymały dyplomy wyróżnienia i ciekawe nagrody rzeczowe. Jednak najciekawszą nagrodą był dla nich udzielony wywiad dla redaktora Radia Szczecin, który emitowany był na antenie w programie pt. „Rozmowy ze szkołą w tle”. Uczennice miały wiele satysfakcji, że mogły razem z opiekunem konkursu Bogumiłą Zawadą wystąpić w tej audycji.

Galeria zdjęć

"Piękna i niebezpieczna Australia"

26 listopada br. uczennice: Katarzyna Sipko (IIIA gim.), Sandra Biegus (II gim.) oraz Karolina Jaskuła (IIIA gim.), wzięły udział w XIV Festiwalu Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych, który odbywa się pod hasłem „Piękna i niebezpieczna Australia”. Honorowy patronat nad festiwalem objął Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Szczecina.
Jedna z uczennic Katarzyna Sipko została zakwalifikowana do ścisłego finału. Oto wyniki eliminacji: wyniki. Finał odbędzie się 30 listopada br. w Gimnazjum i Liceum Sapientia w Szczecinie. Trzymamy za Kasię kciuki i życzymy powodzenia.
Opiekunami konkursu są: A. Złota oraz J. Osóch.

Konkurs plastyczny w przedszkolu

29 października br. w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Barwy jesieni". Dzieci z grup zerowych wykonały piękne prace wspólnie z rodzicami w domu. Zaprezentowały je wszystkim dzieciom, a następnie uczestniczyły w zabawach i konkursach na temat jesieni. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w wykonywaniu prac i życzymy wiele miłych chwil spędzonych z dzieckiem.

Galeria zdjęć

Eye Widuchowa 2009

Dnia 23 października br. Kinga Kamrowska reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Angielskiej Eye Widuchowa 2009. Nasza uczennica wystąpiła z piękną romantyczną piosenką Beverly Craven pt. "Love scenes". Konkurencja była ogromna. Niestety nie udało się Kindze zająć żadnego z czołowych miejsc, jednak dla Nas wygrała, bo zaśpiewała przepięknie.

Galeria zdjęć

"Dbajmy o środowisko - to takie proste"

Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, pt. „Dbajmy o środowisko – to takie proste”. Konkurs polegał na przeprowadzeniu akcji ekologicznych na terenie swojej szkoły, a następnie udokumentowaniu ich w dowolny sposób. Nasi uczniowie wybrali formę albumową, która została wyróżniona ekspozycją podczas konkursu w Pałacu Kultury i Nauki. Gimnazjaliści zdobyli I miejsce w województwie, nagrodę – kamerę cyfrową i możliwość udziału w ogólnopolskim finale. Do konkursu przystąpiło 603 szkoły z całej Polski. 26 września 2009r. grupa 9 uczniów wraz z opiekunami Bogumiłą Zawadą i Marzeną Grzywińską reprezentowała województwo zachodniopomorskie w rozgrywkach finałowych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 9 – osobowy zespół uczniów z Gimnazjum podzielony był na 3 grupy:

1.grupa uczonych – reprezentowana przez: Joannę Kłosińską, Darię Ciastko i Marcina Zycha
2.grupa aktywnych – reprezentowana przez: Weronikę Zawadę, Michała Pabiana i Adriana Ciastko
3.grupa twórców – reprezentowana przez : Martę Pach, Karolinę Jaskułę i Kamila Nowaka.

Młodzież musiała wykazać się ogromną wiedzą z biologii i przyrody, którą zdobywali na kole biologicznym pod kierunkiem pani Bogumiły Zawady. Nasi uczniowie zdobyli 7 miejsce w Polsce i choć nie wygrali nagrody głównej to jest to ogromny sukces zważywszy na ilość szkół, która przystąpiła do konkursu i fakt, iż byli najlepsi w województwie zachodniopomorskim. Wyjazd dzieci na konkurs sfinansowany został przez Wójta Gminy Stare Czarnowo, Radę Rodziców oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu.

Galeria zdjęć

Konkurs na projekt plakatu i hasła pt.
"Zdarzyło się 20 lat temu w Polsce"

Kilkanaście tysięcy prac z ponad 900 szkół - to plan konkursu - "Zdarzyło się 20 lat temu w Polsce...", zorganizowanego pod patronatem Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall. 11 września 2009r. w gmachu Sejmu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Miło nam poinformować, że wśród 26 laureatów z całej Polski znalazła się również uczennica naszej szkoły - Honorata Kamińska, jej plakat został wyróżniony w kategorii szkoła podstawowa. Należy również dodać, iż byliśmy jedyną szkołą z województwa zachodniopomorskiego. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe wydawnictwa o tematyce związanej z przemianami roku 1989, podpisane przez Premiera Tadeusza Mazowieckiego oraz dyplomy podpisane przez patronów konkursu. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały opublikowane w specjalnym katalogu oraz zaprezentowane w siedzibie Sejmu. Dodatkową atrakcją dla laureatów była możliwość zwiedzenia gmachu Sejmu oraz spotkanie z posłami. Na uroczystość zaproszono również dyrektorów placówek oraz nauczycieli, pod okiem których laureaci tworzyli swoje prace. Naszej laureatce towarzyszył pan dyrektor Stanisław Nowak oraz pani Grażyna Rowińska. Wyróżnienie naszej uczennicy to niewątpliwie ogromny prestiż i sukces dla naszej szkoły.

Galeria zdjęć

Konkurs na projekt plakatu i hasła pt.
"Zdarzyło się 20 lat temu w Polsce"

Na konkurs przysłano 202 plakaty i 84 hasła. Wojewódzka Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace w każdej kategorii i przesłała do Warszawy. Podczas etapu ogólnopolskiego nasze województwo będzie reprezentowane również przez uczniów naszej szkoły. Wśród najlepszych w województwie znalazły się prace następujących osób:

w kategorii plakat:

Jagoda Alchimowicz
Zuzanna Matejczuk
Aleksandra Kuzio
Anna Mielnicka
Honorata Kamińska
Kamil Nowak
Jagoda Dwornik
Sara Pałka

w kategorii hasło:

Joanna Cybulska
Emil Musialski
Szymon Raszczuk
Agata Ciastko
Karolina Lewandowska
Fabian Pach

Gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim.


Rok szkolny 2008/2009

Tesco dla Szkół i dla Środowiska


Uczennice Gimnazjum w Kołbaczu: Karina Erlich, Daria Kukla, Joanna Kłosińska, Anita Kukiełka, Karolina Jaskuła pod kierunkiem nauczyciela biologii Bogumiły Zawady wywalczyły I miejsce na szczeblu województwa w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Dbajmy o Środowisko - to takie proste!" Miejsce to zagwarantowało naszym uczniom start w finale, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 26 września 2009r.


Konkursy Plastyczne


* Konkurs na Projekt Palmy Wielkanocnej

5 kwietnia br. w Pyrzyckim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na projekt palmy wielkanocnej. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Nagrodę otrzymali:
w kategroii gimnazjum: Daria Kukla - kl. IIIB
w kategorii szkoła podstawowa Agata Ciastko - kl. IV b

Wyróżnienia:

w kategorii gimnazjum Anna Ratajczyk -kl. IIIB oraz Adrian Barski - kl. IB


* Wojewódzki Konkurs Plastyczny: "Odblaskowa Szkoła"

1 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na hasło plakatu promującego odblaski. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom i pomysłowość wykonanych prac, w związku z tym zajęli wysokie lokaty.

w kategorii PLAKAT:

I miejsce - Anna Mielnicka kl. VIa
II miejsce - Honorata Kamińska - kl. VIa
III miejsce - Aleksandra Głowacka - kl. VIa

Wyróżnienia:

Aleksandra Kuzio - kl. VIa

w kategorii HASŁO:

I miejsce - Zuzanna Matejczuk - kl. VIa
II miejsce - Ewelina Gwieździńska - kl. VIa
III miejsce - Joanna Cybulska - kl. IVb

Wyróżnienia:

Partyk Tabaka - kl. IVa, Partycja Stramska - kl. Vb, Agnieszka Palus - kl. Vb.

Uczniowie zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami (rowery, sprzęt turystyczny oraz urządzenia wielofunkcyjne).

Galeria zdjęćWszystkim składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun konkursów: pani G. Rowińska.


Historia i Walory Przyrodnicze Gminy Stare Czarnowo


Dnia 05.06.2009r. odbył się finał VI edycji konkursu ,,Historia i walory przyrodnicze gminy Stare Czarnowo" pod patronatem Wójta Gminy Stare Czarnowo. Lauretami konkursu w klasach V-VI zostali:

I miejsce: Marta Pach z klasy VI,,b"
II miejsce: Marcin Zych z klasy VI,,b"
III miejce: Daria Ciastko z klasy VI,,b"

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom konkursu: Wójtowi Gminy Stare Czarnowo oraz ZWiK Sczecin.
Galeria zdjęćKonkurs Panda


W kwietniowej edycji ogólnopolskiego konkursu Panda z języka angielskiego wzięło udział 36 uczniów z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Znaleźli się wśród nich zwycięzcy:
Julia Pałka zajęła 3 miejsce, otrzymując dyplom laureata oraz nagrodę książkową
Zuzanna Matejczuk zajęła 5 miejsce, otrzymując dyplom laureata oraz nagrodę książkową
Sandra Biegus zajęła 7 miejsce, otrzymując dyplom wyróżnienia
Martyna Bednarek zajęła 9 miejsce, otrzymując dyplom wyróżnienia

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnika. Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Opiekun konkursu: A. Złota, J. Osóch


Jestem Bezpieczny w Gospodarstwie Rolnym


Z inicjatywy Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, przy uczestnictwie Zespołu Szkół w Kołbaczu, Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego - Państwowy Instytut Badawczy w Kołbaczu, Kasy Ubezpieczeń Społecznych - Placówka Terenowa w Szczecinie Oddział Regionalny w Koszalinie oraz Urzędu Gminy w Starym Czarnowie w dniu 4 czerwca 2009r. na terenie Zespołu Szkół w Kołbaczu został przeprowadzony konkurs: „Jestem Bezpieczny w Gospodarstwie Rolnym”. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na napisaniu testu składającego się z 25 pytań, następnie wytypowano 40 uczestników, którzy wzięli udział w drugim etapie, w którym to uczniowie wraz z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Ubezpieczeń Społecznych oraz opiekunami pojechali na teren Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego w Dębinie. Następnie wszyscy przejechali na teren Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego w Kołbaczu. Uczestnicy mieli za zadanie wypełnić karty zagrożeń, które zaobserwowali na terenie obu zakładów.

Najlepsi okazali się:

1 miejsce - Kornel Drzewucki
2 miejsce - Karolina Jaskuła
3 miejsce - Agnieszka Łozowska

Uczniowe Ci otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Dodatkową atrakcją konkursu było zorganizowanie wystawy prac plastycznych, które wykonali uczniowie z Zespołu Szkół w Kołbaczu o tematyce związanej z bezpieczeństwem na wsi.

Serdeczne podziękowania dla:

* Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie
* Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego - Państwowy Instytut Badawczy w Kołbaczu
* Kasy Ubezpieczeń Społecznych - Placówka Terenowa w Szczecinie Oddział Regionalny w Koszalinie
* Urzędu Gminy w Starym Czarnowie
* Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Kołbaczu

za wsparcie finasowe oraz pomoc w przygotowaniu konkursu.
Opiekun konkursu: A. Złota, J. Osóch
Galeria zdjęćMłodzi Informatycy


Właśnie zakończył się finał konkursu informatycznego dla klas VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 12 uczestników z klasy VIA i VIB. Zadanie konkursowe składało się z 10 pytań w części teoretycznej, za które można było uzyskać maksymalnie 10 punktów i zadania praktycznego. W części praktycznej należało wykonać plakat pod hasłem „Walka z wirusami komputerowymi”. Trzeba było skorzystać ze wszystkich możliwych narzędzi edytora grafiki i edytora tekstu w celu stworzenia projektu graficznego. Można było uzyskać za to zadanie maksymalnie 12 punktów. Oto wyniki konkursu:Opiekun konkursu: M. Nowak, B. Musialik

Moja Mała Ojczyzna


Dnia 16 maja br. odbył się finał konkursu "Moja Mała Ojczyzna". Każdy z uczestników miał za zadanie przedstawić wybraną przez siebie legendę dotyczącą rodzinnej miejscowości lub najbliższej okolicy. Roksana Mikuś zaprezentowała legendę związaną z Kołbaczem "Mnich, ryba i diabeł". Poziom był bardzo wysoki. Uczennica naszej szkoły zdobyła II miejsce. Wręczenie nagród odbedzie się 15 czerwca br. w Muzeum Narodowym. Opiekun konkursu: B. Musialik Galeria zdjęćUfomatyk 2009


23.05.2009 roku uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym UFOMATYK 2009, który odbył się w SP 2 w Szczecinie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Król 1a, Przemek Pędziwiatr 1a, Hubert Górski 1a, Maciej Cichy 2b, Dawid Grzegorzak 2a, Natalia Krykowska 2a,Patrycja Ladra 3b, Roksana Mikuś 3b i Radek Flis 3b pod opieką p. Renaty Wolnej dzielnie zmagała się z matematycznymi łamigłówkami. Uczennica klasy 1a Klaudia Król zdobyła 3 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy zwłaszcza, że była jedyną z dziewczynek stojących na podium (resztę miejsc zdobyli chłopcy). Wszyscy świetnie się bawili i nikt nie wyszedł bez nagrody.Galeria zdjęćJestem Bezpieczny w Gospodarstwie Rolnym

Regulamin konkursu

Materiał 1

Materiał 2

II Edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie"

14 maja 2009r w Kołbaczu odbył się finał II edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Biologiczne i Historyczne osobliwości Jeziora Miedwie". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Kołbaczu, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z województwa zachodniopomorskiego. Nad stroną merytoryczną (układanie pytań, praca jury) opiekę sprawowała Zachodniopomorska Sieć Ośrodków Edukacji Ekologiczneji Przyrodniczej. Uczniowie popisali się ogromną wiedzą. W półfinale jury musiało ogłosić dogrywkę między Bartłomijem Podbielskim uczniem Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie a Joanną Kaczor z Gimnazjum nr 10 w Szczecinie. Do finału ostatecznie przeszło 10 osób:

Joanna Kłosińska - Gimnazjum Kołbacz
Maciej Aptowicz - Gimnazjum nr 5 w Szczecinie
Monika Zych - Gimnazjum Kołbacz
Sebastian Drzewucki - Gimnazjum Kołbacz
Adrianna Bejger - gimnazjum nr 5 w Szczecinie
Anna Gumienna - gimnazjum nr 10 w Szczecinie
Dorota Cieniawska - ZS Szczecińskiej Fundacji "Talent - Promocja - Postęp" w Szczecinie
Samanta Krzemińska - ZS Szczecińskiej Fundacji "Talent - Promocja - Postęp" w Szczecinie
Bartłomiej Podbielski - Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie
Ewelina Zioło - gimnazjum nr 5 w Szczecinie.

Zgodnie z regulaminem konkursu w finale gimnazjaliści odpowiadali na 5 pytań. Największą liczbę punktów otrzymali:

1 miejsce Joanna Kłosińska - ZS Kołbacz op. M. Grzywińska, B. Zawada
2 miejsce Maciej Aptowicz - op. A. Obuchowski
3 miejsce Sebastian Drzewucki - ZS Kołbacz op. M. Grzywińska, B. Zawada
4 miejsce - ZS Kołbacz op. M. Grzywińska, B. Zawada

Zespołowo największą liczbę punktów otrzymały następujące szkoły:

I m. ZS Kołbacz - 118,5 pkt.
II m. Gimnazjum nr 5 w Szczecinie - 74,4 pkt
III m. Gimnazjum nr 10 w Szczecinie - 72 pkt.

Konkurs to jedno z działań projektu ekologicznego "Woda to cenny skarb", który finansowany jest przez WFOŚ i GW w Szczecinie, ZWiK w Szczecinie i Gminę Stare Czarnowo. Oprócz konkursu wiedzy w projekcie realizowane są następujące konkursy:

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Woda Żródłem Życia"
1 m. Daria Kukla - Gimnazjum Kołbacz op. G. Rowińska
2 m. Kamila Maśląg - Gimnazjum nr 3 w Stargardzie Szczecińskim
3 m. Karolina Cybulska - Gimnazjum nr 10 w Szczecinie op. G. Grobelna

Konkursy organizowane dla uczniów ZS w Kołbaczu:

Konkurs fotograficzny "Jezioro Miedwie w Obiektywie"
1m. Kinga Kamrowska
2m. Sebastian Drzewucki
3m. Martyna Bednarek
4m. Aleksandra Cieślicka
Wyróżnienia:
Weronika Zawada, Martyna Pietruszka, Sylwia Obłoza. Opiekunem tego konkursu była Iwona Wernicka.

Konkurs "Szkolne Rady Na Odpady"

Kategoria kl. I-III SP
klasa IIa wych. E. Kryś
indywidualnie: Mariusz Nawrocki IIa, Hubert Górski Ia, Babriela Bodek IIb.
kategoria kl. IV-VI SP
klasa VIa - wych. E. Przybysz
indywidualnie: Weronika Zawada VIb.
Kategoria gimnazjum:
Kl. IIIB wych. M. Grzywińska
indywidualnie: Monika Zych IIIB.
Po finale konkursu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienie ekologiczne przygotowane przez uczniów kl. Ib pod kierunkiem p. I. Wernickiej.
Projekt ekologiczny opracowany jest przez Bogumiłę Zawadę oraz Marzenę Grzywińską i realizowany jest w Zespole Szkół w Kołbaczu juz po raz drugi i cieszy się dużym uznaniem. Koordynatorem całego projektu jest dyrektor ZS w Kołbaczu p. Stanisław Nowak.

Galeria zdjęćKonkursy Biblioteczne

„CZY ZNASZ BAJKI CHARLES`A PERRAULTA”

I m. GABRIELA BODEK
II m. MARIA KUZIO
II m. KLAUDIA DARUL
II m. MAŁGORZATA BEDNARCZYK

KONKURS PLASTYCZNY

BAJKI CHARLES`A PERRAULTA
Im. Damian Stępień
IIm. Gabriela Bodek
IIIm. Tomasz Mikulski

„JESTEM AUTOREM SZKOLNEGO KATALOGU DOBREJ KSIĄŻKI”

I m. JAGODA ALCHIMOWICZ
MARTA PACH
AGATA CIASTKO
II m. ZUZANNA MATEJCZUK
PATRYK ADAMCZYK
III m. DARIA CIASTKO

WYRÓŻNIENIA: PATRYCJA CYBULSKA, WIKTORIA BOCZKOWSKA, JOANNA CYBULSKA AMANDA UDAŁA

WYNIKI KONKURSU DLA GIMNAZJALISTÓW:

„Parada postaci literackich” maksymalną ilość punktów otrzymali:

Agata Czop
Joanna Kłosińska
Karolina Jaskuła
Adrian Ciastko

Uczniowie Ci otrzymują 5 z jęz. polskiego i nagrody książkowe

Opiekun konkursu: K. Pietruszka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 25.04.2009 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W zmaganiach wzięło udział 109 uczestników z 19 powiatów województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Województwa w każdej z trzech kategorii wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po części pisemnej 15-stu najlepszych uczestników eliminacji (po 5 osób z każdej grupy wiekowej) przystąpiło do części ustnej, która zawierała 5 pytań dotyczących m. in. historii pożarnictwa, ratownictwa medycznego, taktyki, sprzętu i profilaktyki.
Dominik Aleksa niestety nie zmieścił się w finałowej piątce, jednak obronił zaszczytne 6 miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Dominikowi serdecznie gratulujemy, podziwiamy za wiedzę oraz życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Ortograficzny

Dnia 22 kwietnia br. pod opieką pani R. Wolnej uczniowie w składzie: ROKSANA MIKUŚ, BARTEK ROGOWSKI, MARIA KUZIO, MAŁGOSIA BEDNARCZYK uczestniczyli w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez szkołę nr 64 w Szczecinie.

Galeria zdjęć

Konkurs Matematyczny

Dnia 26 marca br., pod opieką pani R. Wolnej uczniowie w składzie: KLAUDIA KRÓL, MACIEK CICHY i RADEK FLIS uczestniczyli w konkursie matematycznym zorganizowanym przez szkołę nr 64 w Szczecinie.

Galeria zdjęć

Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

Dnia 7 kwietnia 2009r. odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku naszą szkołę w Swobnicy (17 kwietnia) reprezentować będą drużyny w składzie:

* Szkoła Podstawowa

- Zuzanna Matejczuk
- Adam Płachta
- Weronika Zawada

* Gimnazjum

- Paweł Żygadło
- Sebastian Drzewucki
- Mateusz Dering

Galeria zdjęć

Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie

Dnia 7 kwietnia 2009r. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie".Do półfinału zakwalifikowali się:

1. Monika Zych
2. Sebastian Drzewucki
3. Joanna Kłosińska

Galeria zdjęć

Konkurs z języka angielskiego

Dnia 6 kwietnia 2009r. odbył się w szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "Panda". W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Teraz czekamy na wyniki, które będą już 22 maja. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Galeria zdjęć

Konkurs na Najładniejszą, Najwiekszą, Najwspanialszą Palmę Wielkanocną w Gminie Stare Czarnowo

Dnia 31 marca 2009r. odbył sie finał corocznego konkursu pt. "Najładniejsza, Najwieksza, Najwspanialsza Palma Wielkanocna w Gminie Stare Czarnowo". W konkursie prezentowane są cztery kategorie: rodzinna, dzieci klas młodszych (I-III), dzieci starszych (IV-VI) oraz młodzieży gimnazjalnej.

Protokół z konkursu

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 25 marca 2009r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Pietruszka, Dominik Aleksa oraz Dawid Klen wzieli udział w corocznym turnieju: "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się w gryfińskim gimnazjum. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, szczególnie Dominik Aleksa, który zdobył I miejsce w eliminacjach powiatowych, tym samym weźmie udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się już w kwietniu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!
Galeria zdjęć

W Krainie Wiedzy

26 lutego 2009 roku uczniowie klas 1-3 w składzie: Klaudia Król 1a, ,Maciek Cichy 2b , Bartek Rogowski 3b oraz Sara Ciastko 1b, Arek Janicki 2a i Konrad Baryła 3a pod opieką p. Renaty Wolnej reprezentowali naszą szkołę w konkursie "W krainie wiedzy", który odbył się w SP 55 w Szczecinie. Do finału troszeczkę zabrakło, ale uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki. Gratulujemy
Galeria zdjęć

Wiosna Pora Radosna

Dnia 20 marca 2009r. odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III SP pod hasłem: "Szanuj i Chroń Przyrodę". Uczniowie wykonali plakaty różnymi technikami plastycznymi: collage, farby plakatowe, pastele. Prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Organizator konkursu: E. Kryś.
Komisja nagrodziła:
* 1 miejsce klasa II b
* 2 miejsce klasa III a
* 3 miejsce klasa III b
Galeria zdjęć

Moja Mała Ojczyzna

Dnia 07.03.2009r. odbył się wojewódzki konkurs dla klas I-III SP, pt. "Moja Mała Ojczyzna". Naszą szkołę reprezentowała Roksana Mikuś, uczennica klasy III b.
Do udziału w finale zakwalifikowało się 13 uczniów z najwiekszą ilością punktów. W tym także znalazła się Roksana, która uzyskała maksymalną ilość punktów - 50. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Przegląd Jasełkowy

W dniu 17-01-2009 roku dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Kołbaczu brała udział w VIII PRZEGLĄDZIE GRUP KOLĘDNICZYCH I ZAPUSTNYCH w Mielęcinie. Organizatorem Przeglądu był Pyrzycki Dom Kultury. W konkursie uczestniczyło 12 grup (300 uczestników) z powiatu pyrzyckiego, gryfińskiego i stargardzkiego. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w tym przeglądzie. Ogromne gratulacje dla uczniów i nauczycieli, którzy ich przygotowali do występu: Bogumiły Zawady, Agnieszki Cieślickiej i Franciszka Maziarza.

Uczniowie, którzy brali udział:

1.Sebastian Drzewucki
2.Bartosz Karpiński
3.Daria Kukla
4.Karina Erlich
5.Agnieszka Łozowska
6.Dominik Pietrzyk
7.Joanna Kłosińska
8.Karolina Jaskuła
9.Zuzanna Matejczuk
10.Weronika Zawada
11.Arkadiusz Świerkosz
12.Damian Darul
13.Mateusz Dering
14.Dominik Aleksa
15.Adrian Ciastko
16.Michał Pabian
17.Dawid Trzybiński
18.Kamil Tawrel
19. Damian Erlich

ORAZ CHÓR POD KIERUNKIEM FRANCISZKA MAZIARZA
Galeria zdjęć

Konkurs: "Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa do konkursu

Literatura

Konkurs plastyczny

15 grudnia 2008r. w Miejskim Domu Kultury w Pyrzycach odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt kartki bożonarodzeniowej. Uczniowie z naszej szkoły również uczestniczyli w tym konkursie. Komisja konkursowa nagrodziła najlepsze prace. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazła się kartka świąteczna wykonana przez naszego ucznia Adriana Ciastko z klasy I B gim. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.


Konkurs na piosenkę bożonarodzeniową w języku angielskim i niemieckim

17 grudnia 2008r. odbył sie w szkole konkurs na piosenkę bożonarodzeniową w języku angielskim i niemieckim. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: Klasy I-III szkoły podstawowej oraz IV sp-III gimnazjum. Do rywalizacji zgłosiło sie wielu uczestników, większość zaprezentowała się w języku angielskim. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi w obu językach oraz drobnymi upominkami.

Kategoria I-III sp:
I miejsce: klasa II a z ilością pkt. 46,5
II miejsce: klasa II b z ilością pkt. 44,5
III miejsce: klasa III b z ilością pkt. 40,5
wyróżnienia: klasy: Ia, I b oraz III a


Kategoria IV sp-IIIgim.
I miejsce: klasa VI a z ilością pkt. 58
II miejsce: klasa III b z ilością pkt. 57
III miejsce: klasa VI b z ilością pkt. 56
wyróżnienia: Sara Pałka, Kinga Kamrowska oraz Weronika Dworzyńska

Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy za rok!
Serdeczne podziękowania dla sponsorów za wsparcie finansowe.

Konkurs przygotowały i zorganizowały panie: J. Osóch, A. Złota

Galeria zdjęć

Konkursy plastyczne

Pocztówka do Świętego Mikołaja

5 grudnia 2008r. został rostrzygnięty konkurs plastyczny klas I-III: "Pocztówka do Św. Mikołaja" W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas I-III. Uczniowie wykazali się pomysłowością i twórczą wyobraźnią. Prace plastyczne były pięknie wykonane.
Komisja przyznała:
I m. Roksana Mikuś - kl. III b
II m. Maciej Cichy - kl. II b
III m. Damian Stępień - kl. II a
III m. Aleksandra Rębacz - kl. III b
Ponadto przyznano wyróżnienie dla: Sary Ciastko - I b, Wiktorii Podgórskiej - I b, Dawidowi Sandeckiemu - II b, Dawidowi Grzegorzak - II b. Prace można zobaczyć na wystawie w szkole. Serdecznie gratulujemy laureatom. Organizator: E. Kryś.

"Zwierzęta w Puszczy Bukowej"

I m. Aleksandra Kuzio - kl. VI a
II m. Zuzanna Matejczuk - kl. VI a
III m. Elwira Udała - kl. V a

Wyróżnienia:

Rafał Moras
Aleksandra Łapińska
Amanda Udała
Anna Mielnicka
Jagoda Alchimowicz

Organizator: G. Rowińska
Galeria zdjęć

Uwaga konkurs: "Szkolne Rady na Odpady"

Zobacz ogłoszenie


Jesienny konkurs plastyczny w przedszkolu

Dzieci z dwóch grup zerowych spotkały się na konkursie pt. "Barwy jesieni". Kilkuosobowe zespoły rywalizowały w trzech kategoriach: plastycznej "Barwy jesieni", sportowej "Jesienne zabawy" oraz podsumowującej wiedzę o jesieni w lesie i ogrodzie. Wszystkie dzieci prezentowały prace plastyczne i wierszyki o tematyce jesiennej, które tworzyły ze swoimi rodzicami.
Rodzicom dziekujemy za miłą współpracę i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs przygotowały panie: U. Smela oraz A. Sufin

Galeria zdjęć

"Kocham Maryję i chętnie modlę się do niej na Różańcu"

Dnia 17 października 2008r. został rozstrzygniety konkurs "Kocham Maryję i chętnie się do niej modlę na Różańcu". W konkursie wzięło udział 42 uczniów z klas I-III. Różańce wykonane były z różnych materiałów, tj. plasteliny, koralików, makaronu, owoców jesieni.
Przyznano:
I miejsce dla Huberta Górskiego - klasa I a
II miejsce dla Sary Zdybel - klasa II a
II miejsce dla Sary Ciastko - klasa I b
III miejsce dla Mateusza Nawrockiego - klasa II a
III miejsce dla Elizy Kani - klasa II a
III miejsce dla Gabrieli Bodek - klasa II b

Ponadto przyznano wyróźnienia dla Małgorzaty Bednarczyk - klasa II b i Damiana Stępnia - klasa II a.

Wszystkie różańce można zobaczyć na mini wystawie w szkole. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w konkursie i niech modlitwa Różańcowa nie kończy się wraz z miesiącem październikiem, ale trwa w nas przez cały rok.
Galeria zdjęć

Rok szkolny 2007/2008

Rozstrzygnięcie Konkursu Kuriera Szczecińskiego "Od wakacji do wakacji"

Tegoroczna XIII edycja konkursu pod hasłem "Oblicza morskiego regionu". Uczestniczyły w niej szkoły z województwa zachodniopomorskiego. Wręczenie nagród szkołom zwycięskim miało miejsce 16.06.2008r. w Gimnazjum w Resku. Nasza szkoła została uhoronowana jedną z głównych nagród (w postaci kamery cyfrowej) oraz dyplomem za promowanie naszego regionu. Nagrodę odebrała pani Grażyna Rowińska, która opisała tegoroczne działania i osobiście zgłosiła szkołę do konkursu. Przy odbieraniu nagrody obecni byli przedstawiciele uczniów: Daria Kukla, Joanna Kłosińska oraz Bartosz Karpiński.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta"

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta pod kierunkim Bogumiły Zawady siedmiu uczniów z naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Konkurs przebiegał w II kategoriach. W części testowej największą liczbę punktów i wyróżnienie zdobył Maciej Organ z kl. III B Gimn. Natomiast w części indywidualnej-plastycznej wyróżnienie otrzymali:
1. Paulina Stodolna z kl. I A
2. Joanna Kłosińska z kl. I A
3. Karina Erlich z kl. II A
4. Martyna Bednarek z kl. II A
5. Karolina Jaskuła z kl. I A
6. Patryk Pach z kl. I A

Wręczenie nagród w konkursie ogólnopolskim

Dnia 13.06.2008r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagrody uczniom klasy Va, którzy zajęli IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Witaminy i minerały w całej Galaktyce" (konkurencja była ogromna, gdyż na konkurs wpłynęło 1000 prac). Nagrodę w postaci zestawu multimedialnego (komputer, skaner z drukarką i monitor) wręczyli uczniom przedstawiciele firmy Kids' Lab z Warszawy, organizatorzy powyższego konkursu. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Grażyny Rowińskiej.

Trójbój Lekkoatletyczny Klas Piątych
zawody powiatowe

I miejsce - Weronika Zawada na 49 zawodników
VII miejsce - Tomasz Turowski na 61 zawodników

DyplomWeronika zajęła również VI miejsce w finale wojewódzkich igrzysk młodzieży szkolnej w biegu na 60 m. dziewcząt, uzyskując czas: 9.08s

Dyplom

Młodzi Informatycy

Gimnazjum

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters laureatami I etapu okręgowego została drużyna 3 BIT TEAM z Gimnazjum w Kołbaczu,

Bartosz Biegus
Łukasz Jankowiak
Wojciech Falkowski
Tomasz Truszkowski

Szkoła Podstawowa


5 czerwca 2008r. zakończył się II etap szkolnego Konkursu Informatycznego w częsci praktycznej, dla uczniów SP. W zmaganiach komputerowych brało udział 10 uczniów, którzy z doskonałym wynikiem zaliczyli część teoretyczną konkursu.

I miejsce z wynikiem 18 pkt. uzyskał Dawid Trzybiński
II miejsce z wynikiem 15 pkt. uzyskała Sandra Biegus
III miejsce z wynikiem 13 pkt. uzyskała Dagmara Dziel


Gratulujemy wszystkim laureatom!!!


Wojewódzki Konkurs Kreatywnego Ekologa "Moja Miejscowość to Zielony Punkt"

Czteroosobowa drużyna gimnazjalistów z naszej szkoły w składzie: Daria Kukla, Damian Górski, Maciej Organ oraz Radek Zaremba, pod opieką pani Grażyny Rowińskiej, zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego konkursu kreatywnego ekologa, który odbył się 28-30.05.2008r. w Miedzyzdrojach. Konkurencja była ogromna, gdyż do konkursu przystąpiło 44 drużyn, spośród których komisja konkursowa wyłoniła 14 najlepszych (byliśmy jedną z nich). Finał odbył się w ośrodku edukacyjnym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Oprócz samego konkursu finaliści uczestniczyli w warsztatach archeologii eksperymentalnej w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz zwiedzali Woliński Park Narodowy. Jak widać ciężka praca przyniosła świetne efekty. Zachęcamy młodych kolegów do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu, w którym pracę łączy się z przyjemnością.

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
„JEZIORO MIEDWIE – ZBIORNIK WODNY W GMINIE STARE CZARNOWO”

W dniu 5 czerwca 2008 r. w Zespole Szkół w Kołbaczu odbył się finał I Edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Jezioro Miedwie zbiornik wodny w Gminie Stare Czarnowo”. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem nauczycieli Bogumiły Zawady i Marzeny Grzywińskiej popisali się ogromną wiedzą, a jej wynikiem było zdobycie II miejsca w kategorii indywidualnej przez Joannę Kłosińską i III miejsca przez Łukasza Jankowiaka reprezentujących Gimnazjum w Kołbaczu. W Wojewódzkim Konkursie Plakatowym „Woda jako środowisko życia organizmów” I i II miejsce zdobyła uczennica kl. II B Gimnazjum w Kołbaczu Daria Kukla, której prace powstawały pod kierunkiem nauczyciela Grażyny Rowińskiej. Wśród szkół biorących udział w konkursie dla gimnazjalistów, Zespół Szkół w Kołbaczu zajął I miejsce w województwie. Konkurs to jedno z działań realizacji projektu ekologicznego „Bez wody nie ma życia”, który finansowany jest przez Gminę Stare Czarnowo, WFOŚiGW w Szczecinie oraz ZWiK w Szczecinie. Koordynatorem projektu jest dyrektor ZS Stanisław Nowak a celem projektu kształtowanie postaw odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Jezioro Miedwie zbiornik wodny w Gminie Stare Czarnowo”

I miejsce – Natalia Piotrowska – ZSSzF „Talent, Promocja, Postęp” Szczecin
II miejsce – Joanna Kłosińska – Gimnazjum Kołbacz
III miejsce – Łukasz Jankowiak - Gimnazjum Kołbacz

I miejsce zespołowo – Gimnazjum w Kołbaczu
II miejsce zespołowo – Gimnazjum Nr 10 Szczecin
II miejsce zespołowo – Gimnazjum SzF „Talent, Promocja, Postęp”

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plakatowego „Woda jako środowisko życia organizmów”

I miejsce – Daria Kukla - Gimnazjum Kołbacz
II miejsce – Daria Kukla - Gimnazjum Kołbacz
III miejsce – Justyna Piepiorka – Gimnazjum Nr 16 Szczecin

Wyniki Konkursu „Szkolne rady na odpady” na poziomie klas I-III SP

I miejsce indywidualnie – Gabriela Bodek, kl. IB
I miejsce zespołowo – Klasa IB - wychowawca Małgorzata Dąbrowska

Wyniki Konkursu„Szkolne rady na odpady” na poziomie klas IV-VI SP

I miejsce indywidualnie – Weronika Zawada, kl.VB
I miejsce zespołowo – Klasa VB - wychowawca Anna Górska

Wyniki Konkursu „Szkolne rady na odpady” na poziomie Gimnazjum

I miejsce indywidualnie – Daria Kukla, kl .IIB, Monika Zych, kl.IIB
I miejsce zespołowo – Klasa IIB - wychowawca Marzena Grzywińska

Galeria zdjęć


Mistrz matematyki klas II SP

29 maja odbył się konkurs: "Mistrz Matematyki klas III". Po wspaniałych zmaganiach zwyciężyła Karolina Kamrowska - kl. IIIa. Drugie miejsce zajęła Ola Łapińska, a trzecie Wiktoria Sękowska i Iga Jaskuła. Konkurs zorganizowały panie: Iwona Wernicka, Renata Wolna.

Konkurs ortograficzny

20 maja 2008r. odbył się finał konkursu ortograficznego klas III SP. Zwyciężyła Ola Łapińska - kl. IIIA. Miejsce drugie zajął Fabian Pach -kl. IIIB, trzecie Iga Jaskuła - kl. IIIa. Konkurs zorganizowały panie: Iwona Wernicka, Renata Wolna.

Ufomatyk 2008

Dnia 17.05.08r. uczniowie klas I-III SP, po eliminacjach szkolnych, uczestniczyli w finale konkursu Ufomatyk 2008, który odbył się w SP nr 2 w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Maciej Cichy - kl. Ib SP
2. Patrycja Ladra - kl. IIb SP
3. Ola Łapińska - kl. IIIa SP
4. Karolina Kamrowska - kl. IIIa SP
5. Iga Jaskuła - kl. IIIa SP
Maciej zdobył II miejsce, a Karolina 5. Gratulujemy!
Opiekunowie:R. Wolna, B. Musialik, M. Dąbrowska.

Galeria zdjęć


„ULUBIONE WITAMINY I MINERAŁY W CAŁEJ GALAKTYCE”

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły - kl. Va, zajęli IV miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „ULUBIONE WITAMINY I MINERAŁY W CAŁEJ GALAKTYCE”. Gratulacje!

I miejsce: Zespół Szkół Gimnazjalnych, kl. Ib, Piotrków Trybunalski
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6, kl .IV d, Słupsk
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19, kl. I b, Kielce
IV miejsce: Szkoła w Kołbaczu, kl. Va
V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, kl. IVc, Tarnów
VI miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18, kl. III d, Tarnów


OTO NASZA NAGRODZONA PRACA

SKO 2007/2008

Wyniki konkursu plastycznego „Dziś oszczędzam w SKO jutro w BS”

Wyniki Konkursu na hasło roku 2007/2008 zachęcające do oszczędzania w SKO

Wyniki konkursu na najlepiej oszczędzającego ucznia w Gimnazjum

Współzawodnictwo międzyklasowe w systematycznym oszczędzaniu rok szkolny 2007/2008


Uwaga! Do przeglądania plików potrzebny jest program: Acrobat Reader


Święto Książki

Dnia 23.04.2008 roku w szkole obchodzono Święto Książki. Podczas trwania apelu dla klas I-III szkoły podstawowej uczniowie klasy Ia przedstawili program pod hasłem „Zaczarowany świat bajek”, członkowie koła bibliotecznego zaprezentowali ciekawostki „O książce kilka razy naj...”
Rozstrzygnięto również konkursy czytelnicze: „MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR”
Agnieszka Palus Im.
Kasia Baryła Im.
Małgosia Czop. Im.
Karolina Lewandowska II
Wiktoria Sękowska II
Konrad Marek III
Wyróżnienia otrzymali: Ola Cieślicka, W. Wrzesińska, Joasia Gwiaździńska, Iga Jaskuła i O. Łapińska.
W klasach drugich odbył się jeszcze jeden konkurs „Walentynki z wierszami Jana Brzechwy” Laureaci tego konkursu to:
W. Wrzesińska, O Cieślicka, i Kamil Kłosiński
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Musialik, Adam Zaborowski i Natalia Litwin.
W klasach drugich odbył się jeszcze jeden konkurs „Walentynki z wierszami Jana Brzechwy”.Laureaci tego konkursu to:
W.Wrzesińska, O Cieślicka, i Kamil Kłosiński
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Musialik, Adam Zaborowski i Natalia Litwin.
Dla klas IV-VI Koło Żywego Słowa wystawiło uwspółcześnioną wersję „Kopciuszka”.
Na spotkaniu dla starszych uczniów rozstrzygnięto również konkursy czytelnicze:
PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE
Laureaci to: Aleksandra Brudnicka, Patrycja Cybulska i Zuzanna Matejczuk.
Wyróżnienia otrzymali: Daria Ciastko, Aleksandra Głowacka, Mateusza Biegus i Weronika Mika.
„Jestem autorem szkolnego ilustrowanego katalogu dobrej książki”.
Im. Daria Ciastko i Zuzanna Matejczuk
II. Jagoda Alchimowicz
IIIm. Patrycja Stramska i Adrian Ciastko
Wyróżnienia otrzymali: J. Górska, W. Zawada, F. Ożóg, A. Głowacka i A. Palus.

Galeria zdjęć


"ELIMINACJE MIĘDZYSZKOLNE DO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
"JEZIORO MIEDWIE ZBIORNIK WODNY W GMINIE STARE CZARNOWO"

29 kwietnia odbyły się eliminacje międzyszkolne konkursu.

Protokół z konkursu

Galeria zdjęć

Wyniki

Test

Historia i Walory Przyrodnicze Gminy Stare Czarnowo

Dnia 16.04.2008r. odbyła się już V edycja konkursu pod patronatem wójta "Historia i walory przyrodnicze Gminy Stare Czarnowo".
Szkoła podstawowa:
Uczestnicy:
1. Marcin Zych
2. Zuzanna Matejczuk
3. Daria Ciastko
4. Adrian Ciastko
5. Michał Pabian
6. Aleksandra Brudnicka
7. Marta Pach
8. Weronika Zawada
10. Sylwia Marczewska

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z dziedziny przyrody, historii naszej gminy oraz znajomością legend. Dodatkową atrakcję stanowiły tradycyjnie już przygotowane przez Pana Wójta pytania dodatkowe.
Wyniki:
I miejsce Michał Pabian VIb
II miejsce Zuzanna Matejczuk Va
III miejsce Weronika Zawada Vb

Wszystkim gorąco gratulujemy!

Galeria zdjęć

"ELIMINACJE SZKOLNE DO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
"JEZIORO MIEDWIE ZBIORNIK WODNY W GMINIE STARE CZARNOWO"

W dniu 27-03-2008 roku w Zespole Szkól w Kołbaczu odbyły się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. ,,Jezioro Miedwie-zbiornik wodny w Gminie Stare Czarnowo”. W rozgrywkach uczestniczyło 28 osób z gimnazjum naszej szoły. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 30 pytań dotyczących jeziora Miedwie oraz historii i walorów przyrodniczych naszej gminy. Trzech uczniów z największą liczbą punktów przechodzi do rozgrywek międzyszkolnych, które odbędą się w naszej szkole w dniu 29-IV-2008 o godz. 10.00. Walczyć będą reprezentanci 10-ciu szkół z województwa zachodniopomorskiego. Zostanie wyłoniona grupa 10-osobowa, która weźmie udział w finale w dniu 05-VI-2008roku w Dniu Ochrony Środowiska. Jednocześnie przebiega wojewódzki konkurs plastyczny pt.,, Woda jako środowisko życia organizmów”. Na zwycięskie szkoły i uczniów czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez ZwiK i WFOŚi GW w Szczecinie.

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drużyna gimnazjum w składzie: Paweł Żygadło, Sebastian Drzewucki, Kamil Tawrel, zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym (Gryfino 04.04.2008). Chłopcy wykazali się znajomością przepisów w ruchu drogowym, wiedzą z udzielania pierwszej pomocy, a także umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód oraz miasteczku rowerowym. Szkołę podstawową reprezentowali: Adrian Ciastko, Michał Pabian oraz Damian Erlich. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęćKonkurs wiedzy chemicznej "Z chemią za pan brat"

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Orzechowska, Tomasz Rabenda i Tomasz Truszkowski w rozgrywkach chemicznych zajęła II miejsce w powiecie. Uczniowie nasi wykazali się bogatą wiedzą chemiczną, umiejętnością rozwiązywania zarówno zadań problemowych jak i planowaniem i wyciąganiem wniosków z doświadczeń. Tomasz Rabenda zdobył największą ilość punktów w części testowej wśród wszystkich uczestników konkursu za co został indywidualnie wyróżniony i nagrodzony.


Młodzież zapobiega pożarom


13 marca 2008r. odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W etapie powiatowym (27 marca w Gryfinie) Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum:

* Karolina Nowak
* Martyna Pietruszka
* Mateusz Dering

Galeria zdjęćJEZIORO MIEDWIE ZBIORNIK WODNY W GMINIE STARE CZARNOWO


Zobacz wyniki


Półfinał - 29 kwietnia 2008r.
Finał - 5 czerwca 2008r.


Mistrz ortografii


27 marca 2008 roku pierwszy raz uczestniczyliśmy w Szczecińskim Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii" zorganizowanym przez SP 64 w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Pietruszka - kl. IIa, Roksana Mikuś - kl. IIb, Iga Jaskuła - IIIa i Damian Tarnowski - IIIb. Wszyscy dzielnie walczyli, a nasza koleżanka Roksana Mikuś zdobyła tytuł I Wicemistrza. Gratulacje! Opiekunowie: Panie: B. Musialik, R. Wolna, I. Wernicka, R.Kaczała.

Galeria zdjęćPisanka 2008


1. Honorata Kamińska - Grand Prix - "Złote jajo"
2. Zuzanna Matejczuk, Jakub Sufin - II miejsce
3. Anna Mielnicka - III miejsce
4. Maria Palus - wyróżnienie
5. Aleksandra Głowacka - wyróżnienie
6. Daria Kukla - wyróżnienie

Konkurs wojewódzki organizowany przez Klub Garnizonowy w Stargardzie Szczecińskim
Galeria zdjęćJestem autorem szkolnego, ilustrowanego katalogu dobrej książki


Galeria zdjęć

V edycja gminnego konkursu pt.
„Najładniejsza, największa, najwspanialsza palma wielkanocna w Gminie Stare Czarnowo"


Konkurs odbył się w następujących kategoriach:

I-rodzinnej (rodziny wykonują palmę)

I miejsce - Mariola Ciastko - Dębina
II miejsce - Świetlica Wiejska w Binowie
III miejsce - Halina Szczupak - Binowo

II-indywidualnej:

kategoria dzieci młodszych kl. I-III
I miejsce - Grupa "0" p. U. Smela
II miejsce - Agata Ciastko
III miejsce - Zosia Bałdyga
kategoria dzieci starszych kl. I V-VI
I miejsce - Daria Ciastko
II miejsce - Adrian Ciastko
III miejsce - Natalia Szczupak

kategoria gimnazjum

I miejsce - Maciej Organ
II miejsce - Damian Darul
III miejsce - Martyna Bednarek

Konkurs został rozstrzygnięty 11 marca 2008r. w Zespole Szkół w Kołbaczu, a wręczenie nagród nastąpi 16-03-2008 roku w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu podczas obchodów Niedzieli Palmowej. Patronat nad konkursem przyjął Wójt Gminy Stare Czamowo.

Na zwycięzców czekają super nagrody.

Organizatorzy

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny pt. "Cztery pory roku w Puszczy Bukowej"


Szkoła Podstawowa

kl. I - III
I miejsce - Roksana Mikuś
II miejsce - Kuba Sufin
III miejsce - Ola Łapińska

kl. IV - VI
I miejsce - Jagoda Alchimowicz i Agnieszka Palus
II miejsce - Anna Mielnicka
III miejsce - Ola Kuzio i Zuzanna Matejczuk

Gimnazjum

I miejsce - Magdalena Stępień
II miejsce - Daria Kukla
III miejsce - Martyna Pietruszka i Tomasz Rabenda

Galeria zdjęć


Konkurs wojewódzki pt. "Kto nie pali - tego się chwali"


I miejsce - Ola Głowacka kl. Va
II miejsce - Wiktoria Orzechowska kl. IVa
Wyróżnienia: Zuzanna Matejczuk kl. Va, Anna Mielnicka kl. Va, Agnieszka Palus kl. IVb, Kamil Szpilczyn kl. VIa.

Organizator konkursu: Zachodniopomorskie Centrum Promocji Zdrowia, ul. Odieżowa 10.


Konkurs z języka polskiego


Tomasz Rabenda, uczeń klasy III gimnazjum, został zakwalifikowany do wojewódzkiego konkursu z języka polskiego. Tomku serdecznie Ci gratulujemy i życzymy powodzenia.

IV EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

"POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE BEZBRONNEMU”Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu z klasy II A i II b Gimnazjum brali udział w konkursie ogólnopolskim pt.,, Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. W kategorii literackiej wyróżnienie zdobyła Karina Erlich z klasy II A za pracę pt. ,, Matka Boża mnie uratowała”. 27 października 2007 roku w Warszawie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu

Galeria zdjęć

VI EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO-,,LEŚNE PEJZAŻE”


19 grudnia 2007roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI edycji konkursu fotograficznego ,,Leśne pejzaże”.. Wśród zwycięzców jest również nasza uczennica z kl II A Martyna Bednarek, która zajęła III miejsce w kategorii Gimnazjum za pracę pt. ,,Leśne cuda”. Również prace Kariny Erlich, Weroniki Zawady, Justyny Michalskiej i Sebastiana Drzewuckiego znalazły się na wystawie pokonkursowej w Kliniskach. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęło 175 prac 60 autorów, tym większa radość, że tyle prac z naszej szkoły zostało zauważonych

Galeria zdjęć

Gawędziarz Wigilijny


21 grudnia uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie "Gawędziarz Wigilijny". Laureatami konkursu zostali: Marta Pach - kl. Vb i Piotr Sipko - kl. Vb

Galeria zdjęć


XIII edycja KONKURSU WIEDZY PRZYRODNICZEJ „CZY ZNASZ SZCZECIŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY – PUSZCZA BUKOWA”

Zespół Parków Krajobrazowych Doliny Dolnej Odry, Nadleśnictwo w Gryfinie oraz Szkoła Podstawowa w Kołbaczu są organizatorami tegorocznego konkursu: „CZY ZNASZ SZCZECIŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY – PUSZCZA BUKOWA”. Konkurs odbył się 22 listopada w Zespole Szkół w Kołbaczu.

Naszą szkołę reprezentowali:
Zuzanna Matejczuk, Adrian Ciastko, Michał Pabian Zachęcamy do przeczytania NOWINEK (w dziale NOWINKI)

Galeria zdjęć
Gratulujemy Adrianowi pierwszego miejsca! Pozostałym uczestnikom również serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Do rywalizacji stanęło 15 Szkół Podstawowych, po przeprowadzeniu eliminacji półfinałowych i rozgrywek finałowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Kołbaczu
W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce z ilością 66,0 pkt. zdobył Adrian Ciastko z SP w Kołbaczu
II miejsce z ilością 64,5 pkt. zdobył Izabela Mikołajczak z Katolickiej SP Szczecin-Podjuchy
III miejsce z ilością 63,5 pkt. zdobył Michał Pabian z SP w Kołbaczu
IV miejsce z ilością 61,5 pkt. zdobył Jakub Sońta z SP nr 74 w Szczecinie
V miejsce z ilością 60,0 pkt. zdobył Mateusz Kędzierski z SP nr 28 w Szczecinie
VI miejsce z ilością 59,0 pkt. zdobyła Sandra Adamczyk z SP w Kobylance
VII miejsce z ilością 54,5 pkt. zdobył Mateusz Szymczak z SP nr 4 w Gryfinie
VIII miejsce z ilością 51,5 pkt. zdobyła Jowita Borkowska z SP w Gardnie

W klasyfikacji zespołowej:
I miejsce z łączną ilością 166,5 pkt. zajęli reprezentanci SP w Kołbaczu
II miejsce z łączną ilością 144,5 pkt. zajęli reprezentanci z Katolickiej SP w Szczecinie- Podjuchy
III miejsce z łączną ilością 137,0 pkt. zajęli reprezentanci SP w Kobylance


Rok szkolny 2006/2007

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Na Finał VII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych, który odbył się 17 maja w PSP W Kłodzinie, przyjechało ponad 150 uczniów reprezentujących 17 szkół z 4 powiatów naszego województwa. Zjawiły się reprezentacje szkół z: Brzeska, Jesionowa, Kołbacza, Kozielic, Lipian, Małkocina, Mostkowa, Okunicy, Pyrzyc, Rzeplina, Sowna, Starego Przylepu, Warnic, Żabowa, Żalęcina i Żukowa. Uczniowie stratowali w trzech kategoriach: klas czwartych, piątych i klas szóstych. Każdy miał do rozwiązania test wyboru składający się z 30 zadań, w tym trzech zadań otwartych.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kl. IV
1. Filip Pasternak
2. Zuzanna Matejczyk
3. Damian Janicki
Kl. V
1. Dominik Kowalczyk
2. Alan Szymczak
3. Adrian ciastko
Kl. VI
1. Joanna Kłosińska
2. Kamil Nowak
3. Kinga Kamrowska

Do konkursu przygotowywała nas p. Anna Górska.

Klasyfikacja indywidualna:

- w kategorii klas czwartych I miejsce zajął Rafał Gołębiowski z SP2 Pyrzyce przed Marcinem Osińskim z Rzeplina i Zuzanną Matejczuk z Kołbacza;
- w kategorii klas piątych zwyciężył Dominik Kowalczyk z SP w Kołbaczu przed Romanem Waszczykiem i Mariuszem Gołębiowskim z SP 2 w Pyrzycach;
- w kategorii klas szóstych I miejsce wywalczył Marcin Górny z SP 2 Pyrzyce przed Aleksandrą Michalak z Warnic i Sabriną Olkowicz z SP w Kłodzinie.

W kategorii szkół
I miejsce zajęła SP 2 w Pyrzycach przed SP w Mostkowie, III miejsce zajęła SP w Rzeplinie, IV - SP w Żabowie, a V - SP w Lipianach. W tej kategorii z naszej szkoły VIII miejsce zajęła Joanna Kłosińska.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy tym bardziej, że sukces odniesiony został w tak licznym gremium!

Zdjęcie grupowe

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 kwietnia 2007 był szczęśliwym dniem dla naszych gimnazjalistów! Drużyna w składzie: Adrian Kaczała, Kacper Żygadło oraz Paweł Żygadło zajęli III miejsce w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięła również udział drużyna ze Szkoły Podstawowej w składzie: Sara Pałka, Klaudia Biernacik oraz Kamil Tawrel. Ten zespół zajął siódme miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zadania z jakimi nasi koledzy i koleżanki musieli się zmagać, zostały uwiecznione na zdjęciach

Galeria zdjęć

Konkurs na projekt pisanki wielkanocnej

W dniu 03.04.2007r. zostały rozdane nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w wielkanocnym konkursie na najlepszą pisankę. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu była Pani Grażyna Rowińska

Galeria zdjęć

Konkurs informatyczny "Z komputerem za Pan Brat"

W dniu 03.04.2007 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs informatyczny "Z komputerem za Pan Brat". Konkurs odbywa się w naszej szkole od 3 lat, składa się z dwóch części: teoretycznej (test wyboru) oraz praktycznej (zadania do rozwiązania przy komputerze). W tym roku szeroką wiedzą informatyczną wykazało się wielu uczniów. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:

 1. Jakub Pasternak

 2. Joanna Siedlecka

 3. Łukasz Jankowiak


Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu są Panie: Anna Mikuś oraz Elżbieta Kryś

Galeria zdjęć z konkursu

Młodzież Zapobiega Pożarom

14 marca 2007r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięło udział 28 uczniów, 24 z gimnazjum i 4 ze szkoły podstawowej. Dla uczestników został przygotowany test wyboru składający się z 40 pytań.

Najlepiej wypadli:

Gimnazjum

 • Mateusz Dering 26 pkt.

 • Mateusz Szczupak 25 pkt.

 • Martyna Pietruszka 24 pkt.Szkoła Podstawowa
 • Kamil Tawrel 23 pkt.

 • Jakub Cymerman 21 pkt.

 • Kamil Nowak 14 pkt.


Najlepsi reprezentowali szkołę 23 marca w Gryfinie na powiatowych eliminacjach OTWP. Opiekunem konkursu jest Pani Anna Mikuś

Galeria zdjęć z konkursuKonkurs recytatorski

26 lutego odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski w Pyrzycach. Na konkursie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej: Sara Pałka, Karolina Jaskuła i Joanna Kłosińska. Otrzymały one dyplomy uczestnictwa i ocenę celujacą z języka polskiego. Opiekunem była Pani Renata Raszczuk. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

18 Października - "Dzień bez papierosa"

Szkolne Koło PCK, pod opieką Pani Beaty Zawadzkiej, zorganizowało Szkolny Konkurs Plakatowy. Najciekawsze plakaty zostały nagrodzone

Galeria zdjęć

Konkurs recytatorski

Wkrótce relacja z konkursu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Galeria zdjęć

Historia i walory przyrodnicze Gminy Stare Czarnowo

W dniu 20 maja 2006 roku w Zespole Szkół w Kołbaczu odbył się finał III edycji konkursu pod patronatem Wójta Gminy Stare Czarnowo ,,Historia i walory przyrodnicze Gminy Stare Czarnowo” W komisji konkursowej zasiedli: Wójt Gminy Pan Marek Woś, Dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu Pani Grażyna Łogin, zastępca Wójta Pan Arkadiusz Łysik, skarbnik Gminy Pani Agata Baran, w roli obserwatorów przedstawiciele Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie Pani Helena Kwiatkowska i Pan Tomasz Makowski oraz organizatorzy konkursu nauczyciele Zespołu Szkół w Kołbaczu Pani Marzena Grzywińska, Ewa Przybysz i Beata Zawadzka. Do finału zarówno na poziomie Gimnazjum jak i Szkoły Podstawowej zakwalifikowało się 20 uczniów.
Laureatami konkursu na poziomie Gimnazjum zostali:

 • I miejsce Mateusz Cymerman

 • II miejsce Sylwia Karpińska

 • III miejsce Damian Małecki


Laureatami konkursu na poziomie Szkoły Podstawowej zostali:

 • I miejsce Sebastian Drzewucki

 • II miejsce Anna Ratajczak

 • III miejsce Paweł Żygadło


Wszyscy uczestnicy konkursu popisali się ogromna wiedzą za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, oraz upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Stare Czarnowo oraz Zarządowi ZWIK w Szczecinie za wsparcie finansowe konkursu.

Galeria zdjęć

Język polski

Koło Żywego Słowa już po raz kolejny zorganizowało Szkolny Konkurs Recytatorski.
Hasło tegorocznego konkursu to "Wiosno, wiosno, ach to Ty..."
Konkurs odbył się 30.03.2006r. w Zespole Szkół w Kołbaczu. Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

klasy I - III Szkoła Podstawowa
klasy IV - VI Szkoła Podstawowa
klasy I - III Gimnazjum
Najlepsi recytatorzy zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Technika
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież zapobiega Pożarom"

Dnia 20.03.2006 roku w Naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Musieli oni napisać test złożony z 40 pytań. Testy dostosowane były odpowiedno do grupy wiekowej. 5 najlepszych osób ze Szkoły Podstawowej oraz 5 najlepszych z Gimnazjum, pojadą 31.03.(br.), na eliminacje powiatowe do Gryfina.
Konkurs ten odbywa się w Naszej szkole co roku. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Szkoła Podstawowa:
Martyna Pietruszka
Anita Kukiełka
Mateusz Dering
Dawid Klen
Aleksandra Laszczyk

Gimnazjum:
Wojciech Matejczuk
Mateusz Jaworski
Sandra Raszczuk
Daniel Kotowicz
Maciej Górski

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!


Wyniki Eliminacji Powiatowych OTWP

W piątek 31-03-2006 r. odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zgodnie z regulaminem Turniej odbył się w 3 grupach wiekowych, w których wzięło udział:

w grupie I - 23 uczestników ze szkół podstawowych,
w grupie II - 12 uczniów w grupie gimnazjalnej oraz
w grupie III - 9 uczniów szkół średnich.

Wszyscy uczestnicy o godz. 10:00 przystąpili do pierwszego etapu, który polegał na rozwiązaniu testów pisemnych. Do drugiego, ustnego etapu zakwalifikowano po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy w testach osiągnęli najwyższą punktację.

Grupa II - gimnazjum:

1. Przemysław Błaszczyk
2. Radosław Myszkinis
obaj z OSP Radziszewo
3. Daniel Kotowicz - Zespół Szkół w Kołbaczu Gratulujemy!Nad przebiegiem Turnieju czuwała komisjaw składzie:

1. Sławomir Michalski - Przewodniczący jury
2. Beata Dróżdż - Sekretarz
3. Andrzej Prokopski - Członek
4. Krzysztof Rudnicki - Członek
5. Irena Perlik - Członek

Organizatorzy, współorganizatorzy i sponsorzy Turnieju:

- Państwowa Straż Pożarna
- Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
- Starostwo Powiatowe w Gryfinie
- Urząd Miasta i Gminy Gryfino
- Zespół Elektrowni Dolna Odra S.A.
- Nadleśnictwo w Gryfinie
- Gryfiński Dom Kultury
- Liga Obrony Kraju

Nagrody wręczyli:

w imieniu Starosty Powiatu Gryfińskiego - Wice Starosta - Józef Ruciński
w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - Piotr Romanicz
w imieniu Zarządu OSP - prezes Zenon Trzepacz

Zdjęcia finalistów. Daniel Kotowicz wraz z opiekunem Panią Anną Mikuś. Daniel otrzymał w nagrodę puchar, piękny album oraz piłkę do gry.

Informatyka

 • XIV konkurs przedmiotowy wiedzy informatycznej uczniów szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego 2006 r.

  Martyna Suchecka
  Joanna Siedlecka
  Jakub Pasternak

  Zakwalifikowali się do półfinału.
  Gratulujemy!!

 • III ogólnopolski konkurs wiedzy informatycznej dla gimnazjalistów 2006 r.

  Tomasz Truszkowski
  Bartosz Biegus

  Zakwalifikowali się do półfinału.

  Gratulujemy!!

  Informacje o konkursach znajdują się na stronie 4 LO pod adresem:www.lo4.szczecin.pl/konkursy/index.php